Розробки уроків - Математика. 1 клас. II семестр за підручником Ф. М. Рівкінд - 2013 рік
ТАБЛИЧНЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 10 (ПРОДОВЖЕННЯ)
Урок 67. ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМИХ КОМПОНЕНТІВ ДІЙ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ. ОБЧИСЛЕННЯ ВИРАЗІВ НА ДВІ ДІЇ. ПОРІВНЯННЯ ЗАДАЧ. СКЛАДАННЯ ПОДІБНИХ ЗАДАЧ. ПОБУДОВА ВІДРІЗКІВ
Мета: закріплювати обчислювальні навички додавання і віднімання в межах 6, обчислення значення виразів на дві дії; формувати вміння знаходити невідомі компоненти дій додавання і віднімання, будувати відрізки; вчити порівнювати задачі, складати подібні задачі; розвивати самостійність у роботі, математичне мовлення; виховувати старанність.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Усна лічба
2. Математичний диктант
✵ 2 збільшити на 5.
✵ 10 зменшити на 6.
✵ До 5 додати 3.
✵ Від 9 відняти 3.
✵ На скільки 4 менше 5?
✵ На скільки 6 більше 1?
Взаємоперевірка робіт.
3. «Математичний футбол»
На дошці — ворота «6», «5», «4». У футбол гратимуть дві команди учнів. Учням пропонують м’ячі із прикладами. Потрібно їх покласти у свої ворота.
5 + 1
10 - 5
3 + 1
10 - 4
10 - 6
3 + 2
8 - 3
4 + 2
8 - 4
ІІІ. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота за підручником (с. 74)
Завдання 1
— Розгляньте таблицю. Що записано у першому рядку? у другому? у третьому? Знайдіть невідомі числа. Запишіть відповідні рівності.
Завдання 2
— Обчисліть значення виразів. Прочитайте вирази з однаковими відповідями. (6 - 4 + 2; 8 + 2 - 6; 9 - 3 - 2; 6 + 4 - 6.4 + 2 - 6; 5 - 1 - 4; 5 + 1 - 6.2 + 6 - 3; 8 - 6 + 3) Решту прикладів прочитайте так, щоб відповіді звучали у порядку зростання. (7 - 1 - 5; 7 + 2 - 6; 6 + 3 - 2).
Завдання 3
— Прочитайте першу задачу. Скільки червоних яблук було у Полі? Скільки зелених яблук було у Полі? Яке питання задачі? Скажіть розв’язання і відповідь.
— Прочитайте другу задачу. Скільки червоних яблук було у Полі? Скільки зелених яблук було у Полі? Яке питання задачі? Скажіть розв’язання і відповідь.
— Порівняйте задачі. Складіть задачі, подібні до них.
Завдання 4
— Якої довжини перший відрізок? другий відрізок? третій відрізок?
Завдання 5
— Скільки склянок поставила Настуня? Які склянки наповнила водою? Як відповісти на питання задачі? (Перелити воду із другої склянки у п’яту.)
Фізкультхвилинка
2. Самостійна робота
1 варіант
7 - 6 + 4
9 - 4 + 4
8 - 1 - 5
3 + 6 - 2
8 - 4 + 6
6 - 6 + 2
2 варіант
9 + 1 - 6
3 + 6 - 5
7 - 1 - 4
2 + 5 - 6
9 - 4 + 2
5 - 5 + 3
3. Логічна задача
На столі лежать 4 морквини і три огірки. Скільки фруктів лежить на столі?
IV. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
Повторення таблиць додавання і віднімання числа 6.