Розробки уроків - Математика. 1 клас. II семестр за підручником Ф. М. Рівкінд - 2013 рік

НУМЕРАЦІЯ ЧИСЕЛ ВІД 21 ДО 100. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ У МЕЖАХ 100 НА ОСНОВІ НУМЕРАЦІЇ

Урок 104. МАТЕМАТИЧНИЙ ДИКТАНТ. ПОРІВНЯННЯ ЧИСЕЛ, ВИРАЗУ І ЧИСЛА. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ КРУГЛИХ ЧИСЕЛ. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ

Мета: формувати в учнів уміння порівнювати числа і вирази, додавати і віднімати круглі числа, розв'язувати задачі; розвивати логічне мислення; виховувати старанність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за таблицею

Доданок

30

70

30

30

Доданок

40

50

60

70

Сума

70

100

80

90

80

60

50

2. Порівняння чисел

— Порівняйте записані на дошці числа.

• 23 і 32 (23 менше, ніж 32, оскільки 2 десятки менше, ніж 3 десятки);

• 9 дес. 2 од. і 9 дес. 6 од. (9 дес. 2 од. менше, ніж 9 дес. 6 од., оскільки десятків порівну, а одиниць у першому числі менше).

За потреби під час порівняння чисел слід звернутися до наочності.

3. Хвилинка каліграфії з логічним завданням

— Доповніть ряд двома-трьома числами.

1; 3; 5; 7...

III. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за таблицею першої сотні

— Назвіть числа шостого десятка.

— Назвіть попереднє і наступне число для чисел 37; 50.

— Прочитайте всі числа, у яких число одиниць 6.

— Яке число іде за числом 99?

— Збільшиться чи зменшиться число 25, якщо в ньому поміняти місцями цифри?

2. Робота за підручником (с. 111)

Завдання 1

Математичний диктант

• Запишіть числа першого десятка, шостого десятка, восьмого десятка, десятого десятка.

• Запишіть числа: 21; 36; 70; 16; 61.

• Збільште на 20 числа: 30; 80; 50; 70; 10.

• Зменште на 10 числа; 100; 20; 60; 80; 10.

Завдання 2

— Порівняйте приклади у кожному стовпчику.

— Що цікавого ви помітили? Обчисліть.

Завдання 3

— Порівняйте вирази і числа. Прочитайте рівності. Прочитайте нерівності, в яких ви поставили знак «більше». Прочитайте нерівності, в яких ви поставили знак «менше».

Завдання 4

— Скільки принців приїхало до Попелюшки? Скільки принцес приїхало до Попелюшки? Скільки всього приїхало гостей? На скільки більше принцес приїхало на бал? Як треба міркувати, щоб правильно розв’язати задачу?

Завдання 5

— Розгляньте першу таблицю. Яку закономірність ви помітили? Як заповнити вільні клітинки другої таблиці?

Фізкультхвилинка

IV. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1. Порівняння чисел і виразів

Самостійна робота

1 варіант — 1-й стовпчик;

2 варіант — 2-й стовпчик.

Двоє учнів працюють біля дошки.

Перевірка

— Поставте знак «плюс», якщо приклади розв’язані правильно.

— Поставте знак «мінус», якщо допущені помилки.

— Просигналізуйте зеленим кольором ті, хто виконав роботу правильно.

— Просигналізуйте червоним кольором ті, хто припустився помилок.

2. Офтальмологічна пауза

3. Розв'язування логічних задач

1) Розв’яжіть приклади і дізнайтеся, про якого казкового героя будуть наступні задачі.

(Діти розв’язують самостійно приклади, підставляють букви і читають: «Кіт Леопольд». Один учень виконує роботу на дошці.)

Відповідь: Кіт Леопольд.

2) Котові Леопольду подарували 11 кульок. Кульки були червоні і сині. Червоних було більше, ніж синіх. Скільки могло бути синіх кульок і скільки червоних? (Червоних кульок 7, синіх — 4.)

3) У кота Леопольда є три книги. У першій на три сторінки більше, ніж у другій, і на дві сторінки менше, ніж у третій. Усього в книгах 20 сторінок. Скільки сторінок у кожній книзі? (7; 4; 9)

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— Як ви міркуєте під час порівняння значення виразу і числа?


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити