Розробки уроків - Математика. 1 клас. II семестр за підручником Ф. М. Рівкінд - 2013 рік

НУМЕРАЦІЯ ЧИСЕЛ ВІД 21 ДО 100. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ У МЕЖАХ 100 НА ОСНОВІ НУМЕРАЦІЇ

Урок 109. КРУГЛІ ЧИСЛА. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ КРУГЛИХ ЧИСЕЛ. ПОРІВНЯННЯ ОДИНИЦЬ ВИМІРЮВАННЯ ДОВЖИНИ. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ

Мета: вправляти учнів у додаванні і відніманні круглих чисел, порівнянні одиниць вимірювання довжини, розв'язуванні задач; розвивати спостережливість, уважність; виховувати допитливість.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Математичний диктант

• Запишіть числа 15; 50; 70; 17; 100.

• Запишіть числа , у яких 3 дес. 8 од.; 8 дес. 3 од.

• Запишіть число 84. Відлічуючи по 1, запишіть ще 4 числа.

• Які це числа: 10 + 5; 70 + 3; 90 + 6; 50 + 0? Запишіть.

Діти обмінюються зошитами. На дошці відкриваються відповіді. Взаємоперевірка.

2. Хвилинка каліграфії з логічним завданням

— Запишіть ряд чисел. Що «зайве»? Чому?

72; 40; 30; 50; 60.

3. Гра «Третій зайвий»

70 + 6 30 + 4 20 + 50

4. Розв'язування задачі

Данилко зірвав з одного куща 2 десятки ягід малини, а з другого — 3 десятки. Скільки ягід малини зірвав Данилко?

III. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ. РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с. 116)

Завдання 1

— Перетворіть одиниці вимірювання довжини

— Назвіть числа, що закінчуються нулем.

— Числа, що закінчуються нулем, називають круглими.

10; 20; 30; 40; 50; 60; 70; 80; 90; 100 — це круглі числа.

Завдання 2

— Прочитайте всі числа, крім круглих.

Завдання 3

— Скільки яєць купила бабуся? Скільки яєць вона зварила? Скільки яєць використала для приготування тіста? Скільки яєць залишилось у бабусі? Як треба міркувати, щоб правильно розв’язати задачу?

Завдання 4

— Розгляньте малюнок. Визначте довжину тіла кожної тварини.

— Яка довжина крокодила?

— Яка довжина акули?

— Яка довжина кита?

— Хто найдовший?

Фізкультхвилинка

IV. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1. Розв'язування прикладів

(84 - 4) + 6 (61 - 1) + 20 10 + 30 + 20

2. Розв'язування задачі

Із 50 кг яблук отримали 40 кг яблучного джему. Скільки кілограмів води випарувалося під час готування джему?

На дошці — коротка умова задачі.

— Якою дією можна розв’язати задачу?

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв'язування логічної задачі

Зошит дешевший за ручку, але дорожчий за олівець. Що найдешевше?

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

Вправа на релаксацію

Учитель пропонує прийняти положення спокою: сісти на стільці ближче до краю сидіння, спину тримати прямо, руки покласти вільно на колінах, очі можна заплющити.

ДОДАТОК ДО УРОКУ 111

1. Усне розв'язування задач

• Василько заплатив за булочку 9 монет по 10 к. Скільки коштує булочка?

• У бабусі було 8 мотків ниток по 10 м у кожному мотку. На плетіння рукавичок вона використала 60 м ниток. Скільки метрів ниток залишилося у бабусі?

2. Cкладання і розв'язування задачі

3. Офтальмологічна пауза

4. Гра «відповідай швидко»

— Назвіть «сусідів» кожного з чисел: 20; 48; 19; 10; 39.

— Яка сторінка йде за сторінкою 47? за сторінкою 59? за сторінкою 99?

— Яка сторінка передує сторінці 30? сторінці 44? сторінці 90?

5. Розв'язування логічних задач

• Сергійко пофарбував сторони кубика різними фарбами. Скільки фарб для цього знадобилося? (6)

• У понеділок Ганна розв’язала одну задачу, у вівторок — дві задачі, в середу — три і так далі. Скільки задач вона розв’язала в неділю? (7)

• На терезах, які знаходяться в рівновазі, на одній шальці лежить 1 морквина і 2 однакових редиски. На іншій шальці — 2 такі самі морквини і 1 така сама редиска. Що легше: морквина чи редиска? (Маси однакові.)



Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити