Розробки уроків - Математика. 1 клас. II семестр за підручником Ф. М. Рівкінд - 2013 рік
НУМЕРАЦІЯ ЧИСЕЛ ВІД 21 ДО 100. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ У МЕЖАХ 100 НА ОСНОВІ НУМЕРАЦІЇ
Урок 119. ДОДАВАННЯ ВИДУ 45 + 2. ПОРІВНЯННЯ ВИРАЗУ І ЧИСЛА. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ
Мета: ознайомити учнів із прийомом додавання виду 45 + 2; удосконалювати обчислювальні навички; розвивати вміння грамотно, логічно давати повні відповіді на запитання; виховувати інтерес до предмета.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Математична розминка
✵ Як називається геометрична фігура, у якої всі кути прямі?
✵ Скільки місяців триває рік?
✵ Який день настає після суботи?
✵ Скільки сторін у трьох трикутників?
✵ Продовжте ряд: 2; 4; 6...
✵ Скільки місяців триває весна?
✵ Як називається лінія, у якої є початок і кінець?
✵ Доповни речення: «Тиждень триває...».
✵ Скільки паличок потрібно, щоб викласти 2 квадрати?
✵ Яке двоцифрове число є найменшим?
2. Математичний диктант «Розповідь крапельки»
— Запишіть усі почуті числа.
Я — одна з багатьох крапельок великого світового океану, який об’єднує у собі 4 океани та 3 десятки морів. Усього 7 десятків відсотків поверхні Землі вкрито водою. У нас в Україні є 2 моря — Чорне та Азовське, а також більше 30 рік. Ваше тіло на 75 відсотків складається з води. Без води ваш організм може прожити лише 4 доби. Людина випиває за день близько 2 літрів води і у 2 десятки разів більше води використовує для миття посуду та приготування їжі.
— Прочитайте числа.
1; 4; 30; 70; 2; 30; 75; 4; 2; 20.
— Назвіть лише двоцифрові числа.
3. Робота в групах
Кожна група складає якнайбільше прикладів на додавання, у яких до двоцифрового числа додається одноцифрове число. Приклади з відповідями записуйте на аркушах.
Приклади у групі не повинні повторюватися.
На виконання — 1 хв. Учитель забирає аркуші на перевірку.
4. Хвилинка каліграфії з логічним завданням
— З’ясуйте закономірність і назвіть пропущені числа.
— Запишіть будь-яке двоцифрове число у вигляді суми розрядних доданків.
ІІІ. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Підготовча робота
— Додавайте спочатку виділені числа.
50 + 5 + 3 70 + 8 + 20 60 + 4 + 10 + 2
2. Робота за підручником (с. 126)
Завдання 1
— Розгляньте, як виконали додавання.
Пояснення: 45 + 2.
— У другому доданку немає десятків. Тому треба додати одиниці, а число десятків не зміниться.
45 + 2 = 40 + 5 + 2 = 47
Завдання 2
— Розв’яжіть приклади з усним поясненням.
Завдання 3
— Скільки книг узяли з полиці? Скільки книг на ній залишилося? Скільки книг було на полиці спочатку? Як треба міркувати, щоб правильно розв’язати задачу?
Завдання 4
— Складіть і розв’яжіть задачу за коротким записом.
Було — ?
Витратили — 7 грн
Залишилося — 42 грн
— Порівняйте цю задачу з попередньою.
Завдання 5
— Порівняйте вираз і число.
— Порівняйте вирази.
— Прочитайте рівності.
— Прочитайте нерівності, у яких ви поставили знак «більше».
— Прочитайте нерівності, у яких ви поставили знак «менше».
Завдання 6
— Обчисліть приклади. Відгадайте слово, підставивши букви у таблицю. Фізкультхвилинка
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Розв'язування прикладів з поясненням біля дошки
54 + 30 54 + 3 40 + 20 45 + 4 63 + 30 31 + 50
2. Розв'язування задачі під керівництвом учителя
На полиці стоїть 18 банок апельсинового соку та 20 банок яблучного. Скільки всього банок соку стоїть на полиці?
3. Робота над геометричним матеріалом
— Накресліть три відрізки: перший завдовжки 7 см, другий — на 2 см довший від першого, а третій — на 4 см довший від другого.
На скільки сантиметрів перший відрізок коротший за третій?
4. Розв'язування логічного завдання
— Скільки трикутників на малюнку? а) 6; б) 3; в) 4.
V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
— Що нового дізналися на уроці?
— Яке завдання сподобалося найбільше?