Розробки уроків - Математика. 1 клас. II семестр за підручником Ф. М. Рівкінд - 2013 рік
НУМЕРАЦІЯ ЧИСЕЛ ВІД 21 ДО 100. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ У МЕЖАХ 100 НА ОСНОВІ НУМЕРАЦІЇ
Урок 120. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО СПОСОБУ ДОДАВАННЯ. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ. РОЗПІЗНАВАННЯ ГЕОМЕТРИЧНИХ ФІГУР. УТВОРЕННЯ МНОЖИН ГЕОМЕТРИЧНИХ ФІГУР
Мета: закріпити вивчений спосіб додавання: вчити розв'язувати задачі, розпізнавати геометричні фігури, утворювати множини геометричних фігур; розвивати мовлення, увагу; виховувати інтерес до предмета.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Математичний диктант
✵ Зменшуване 48, від’ємник 40. Запишіть різницю. (8)
✵ Перший доданок 30, другий 5. Знайдіть суму? (35)
✵ Збільшити 20 на 50. (70)
✵ На скільки 62 більше 60? (На 2)
✵ Знайдіть суму чисел 39 і 1. (40)
✵ Зменшити 19 на 10. (9)
✵ Знайдіть суму чисел 93 і 6. (99)
— Прочитайте отримані відповіді.
— На які дві групи можна розподілити ці числа? (Одноцифрові і двоцифрові)
— Назвіть одноцифрові числа. Чому їх так називають?
— Назвіть двоцифрові числа. Чому їх так називають?
— Запишіть усі числа у порядку зростання. (2; 8; 9; 35; 40; 70; 99)
— Яке число називають при лічбі після 99? (100)
— Запишіть його.
— На скільки 100 більше 99? (На 1)
2. Розв'язування прикладів
— Яку властивість додавання слід використовувати, виконуючи дії?
54 + 5 81 + 6 64 + 3 11 + 8
5 + 54 6 + 81 3 + 64 8 + 11
3. Робота за підручником (с. 127)
Завдання 1
— Розгляньте малюнок. Прочитайте числа. Яке найменше число? найбільше? Назвіть числа у порядку спадання.
— Знайдіть числа, на 4 більші від кожного з чисел.
Завдання 2
— Розв’яжіть приклади за зразком.
Завдання 3
— Знайдіть усно значення виразів. Запишіть вирази, у яких сума дорівнює 67. (97 - 30; 40 + 27; 37 + 30; 63 + 4; 57 + 10; 77 - 10)
Завдання 4
— Скільки цукерок в одній цукерниці? Це на 6 цукерок менше, ніж у другій. Скільки цукерок у другій цукерниці? Як треба міркувати, щоб правильно розв’язати задачу?
Завдання 5
— Скільки ляльок придбали для дитячого садка? Скільки керованих машинок придбали для дитячого садка? Скільки м’ячів придбали для дитячого садка? Скільки всього іграшок придбали?
Завдання 6
— Розгляньте малюнок. Скільки фігур зображено на малюнку? Які множини можна утворити з цих фігур за формою? Скільки фігур буде у кожній множині? Які множини можна утворити з цих фігур за кольором? Скільки фігур буде у кожній множині?
Фізкультхвилинка
III. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1. Розв'язування прикладів
60 + 14 4 + 44 42 + 37
30 + 44 1 + 38 63 + 3
Два приклади учні виконують з коментуванням, а решту — самостійно.
2. Розв'язування задач
На спортивному майданчику гуляли 10 дітей. До них прийшло 18 хлопчиків. Скільки дітей стало на майданчику?
На дошці — коротка умова задачі.
Було — 10 діт.
Прийшло — 18 хл.
Стало — ?
3. Самостійна робота
У саду росло 40 кущів червоних троянд, а білих — на 30 менше. Скільки білих троянд росло в саду?
4. Порівняння виразу і числа
1 варіант
2 варіант
5. Розв'язування логічного завдання
У Петрика, Сашка і Вови були два ранці й один портфель. У кого з хлопчиків який предмет був, якщо відомо, що у Петрика і Сашка були однакові предмети ? (У Петрика і Сашка — ранці, у Вови — портфель.)
IV. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
— Наведіть приклади множин геометричних фігур.