Розробки уроків - Математика. 1 клас. II семестр за підручником Ф. М. Рівкінд - 2013 рік
НУМЕРАЦІЯ ЧИСЕЛ ВІД 21 ДО 100. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ У МЕЖАХ 100 НА ОСНОВІ НУМЕРАЦІЇ
Урок 122. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО СПОСОБУ ВІДНІМАННЯ. ДОПОВНЕННЯ УМОВИ ЗАДАЧІ. ПОРІВНЯННЯ ЧИСЕЛ. ФОРМУЛЮВАННЯ ІСТИННИХ ВИСЛОВЛЮВАНЬ
Мета: закріпити вивчений спосіб віднімання; формувати в учнів уміння доповнювати умову задачі, порівнювати числа; вчити формулювати істинні висловлювання; розвивати пізнавальну активність, уміння висловлювати свою думку; виховувати культуру розумової праці.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Математичний диктант
✵ Запишіть найбільше одноцифрове число.
✵ Запишіть найменше двоцифрове число.
✵ Запишіть найбільше двоцифрове число.
✵ Запишіть число, у якому: 10 дес.; 3 дес. 2 од.; 4 дес. 5 од.; 8 дес. 1 од.; 7 дес.
✵ Запишіть «сусідів» числа 39.
✵ Яке число стоїть між 52 та 54?
✵ Запишіть число, яке на одиницю більше, ніж 60.
✵ Запишіть число, яке на одиницю менше, ніж 99.
2. Хвилинка каліграфії з логічним завданням
— Знайдіть закономірність і назвіть пропущені числа.
— Запишіть будь-яке двоцифрове число у вигляді суми розрядних доданків.
3. Обчислювальний ланцюжок
Перший доданок 61, другий — 7, знайти суму ...; відняти 50 ...; збільшити на 1 ...; зменшити на 10 ...; додати 20 ...; відняти 6 ...; збільшити на 5 ...; зменшити на 8 ...; додати 27 ...; зменшити на 6 ...; збільшити на 10.
Відповідь: 68; 18; 19; 9; 29; 23; 28; 20; 47; 41; 51.
Фізкультхвилинка
ІІІ. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1. Робота за підручником (с. 129)
Завдання 1
— Розв’яжіть приклади за зразком. Поясніть прийом обчислення.
Завдання 2
— Які числа можна вставити у порожні «віконечка», щоб висловлювання були істинними?
Завдання 3
— Розв’яжіть кругові приклади.
Завдання 4
— Розгляньте малюнок. Прочитайте умови задач. Чого не вистачає в умові кожної задачі для її розв’язання?
✵ У букеті були волошки і маки. Скільки всього квітів було в букеті? (Скільки волошок? Скільки ромашок?)
✵ Наталя купила 2 книжки. Скільки грошей вона витратила? (Скільки коштує кожна книжка?)
✵ Софійка списала кілька зошитів у клітинку, а в лінійку — на 5 зошитів менше. Скільки всього зошитів списала дівчинка? (Скільки зошитів у клітинку?)
Завдання 5
— Дайте швидку відповідь.
✵ Чи є число 20 одноцифровим?
✵ Чи є число 10 двоцифровим?
✵ Чи є точка геометричною фігурою?
✵ Чи є круг многокутником?
2. Розв'язування задач
1) Дівчинка прочитала за один день 16 сторінок, а за другий — на 4 сторінки менше. Скільки сторінок прочитала дівчинка за другий день?
2) З бідона взяли 17 л молока, залишилось у бідоні на 2 л більше, ніж узяли. Скільки літрів молока залишилось у бідоні?
3) В одному конверті 16 марок, у другому на 3 марки більше, а у третьому на 4 марки менше, ніж у другому. Скільки марок у третьому конверті?
3. Геометричний матеріал
На дошці намальовано трикутник.
— Як називається фігура? Чому?
— Покажіть на цьому трикутнику вершини, кути, сторони.
IV. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
— Чи все вам вдалося на уроці?
— Яке завдання здалося складним?