Розробки уроків - Математика. 1 клас. II семестр за підручником Ф. М. Рівкінд - 2013 рік

НУМЕРАЦІЯ ЧИСЕЛ ВІД 21 ДО 100. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ У МЕЖАХ 100 НА ОСНОВІ НУМЕРАЦІЇ

Урок 123. ГОДИННИК. ВИЗНАЧЕННЯ ЧАСУ ЗА ГОДИННИКОМ. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ЧАС

Мета: вчити визначати час за годинником, розв'язувати задачі на час; розвивати пам'ять; вчити берегти час.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Гра «день і ніч»

— Коли я скажу «ніч», ви заплющуєте очі і починаєте обчислення. Коли я говорю «день», ви розплющуєте очі і називаєте відповідь.

3 + 1 + 2 - 4 + 5 + 1 - 4 + 6 6 + 3 - 7 + 6 + 2 - 5 + 4 - 8

2. Математичний диктант

• Знайдіть суму 28 та 10.

• До числа 47 додайте 2.

• Збільшіть 23 на 20.

• Знайдіть суму 62 та 20.

• На скільки 9 менше 79?

• Число 76 зменшіть на 40.

• Від числа 56 відніміть 4.

• Знайдіть різницю 55 та 20.

• До якого числа треба додати 6, щоб отримати 29?

• Знайдіть різницю 85 та 4.

• Від якого числа треба відняти 55, щоб отримати 20?

• До задуманого числа додали 8 і отримали 49. Які числа задумали?

Відповіді: 38; 49; 43; 82; 70; 36; 52; 35; 23; 81; 75; 41.

ІІІ. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ

1. Робота над загадкою

• Не їсть і не п’є, а ходить і б’є.

Що це таке? (Годинник)

2. Робота за підручником (с. 130)

Завдання 1

— Розгляньте малюнок. Чому свиня не потрапила на вітрильник?

Завдання 2

— Розгляньте малюнок. Знайди зайвий годинник. Чим він відрізняється від решти годинників?

— Які стрілки є на годиннику? На що вони вказують?

— Маленька стрілка годинника вказує на години, а велика — на хвилини. Який час показує кожен годинник?

Завдання 3

— Розгляньте малюнок. Кого ви бачите? Що малює художник? Чому так сталося? Коли художник почав роботу? Коли завершив? Протягом якого часу він писав картину?

Фізкультхвилинка

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Самостійна робота

I варіант

II варіант

1. Розв’язати задачу.

У гаражі стояло декілька автобусів. Коли уранці поїхало 7 автобусів, в гаражі залишилося 10 автобусів. Скільки автобусів було в гаражі спочатку?

1. Розв’язати задачу.

У коробці в бабусі лежали 6 котушок ниток. Коли вона поклала туди ще декілька котушок, то їх стало 16. Скільки котушок вона поклала в коробку?

2. Розв’язати приклади.

59 + 1

30 - 1

5 + 60

47 + 40

63 - 2

85 - 40

2. Розв’язати приклади.

6 + 90

40 - 1

29 + 1

78 - 8

73 + 20

87 - 4

3. Накреслити відрізок завдовжки 1 дм 3 см

3. Накреслити відрізок завдовжки 1 дм 2 см

Результати самостійної роботи продемонструють учителеві, яким питанням слід приділити увагу, над якими помилками дітей попрацювати.

2. Розв'язування логічної задачі

Драбина має 13 щаблів. На який щабель треба стати, щоб стояти посереди ні драбини? (На 7.)

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— Що найбільше запам’яталося?

— Що сподобалося?





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити