Розробки уроків - Математика. 1 клас. II семестр за підручником Ф. М. Рівкінд - 2013 рік
НУМЕРАЦІЯ ЧИСЕЛ ВІД 21 ДО 100. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ У МЕЖАХ 100 НА ОСНОВІ НУМЕРАЦІЇ
Урок 124. СКЛАДАННЯ ПРИКЛАДІВ ЗА ТАБЛИЦЕЮ. ОДИНИЦІ ВИМІРЮВАННЯ ЧАСУ. ПОРІВНЯННЯ І ПЕРЕТВОРЕННЯ ОДИНИЦЬ ВИМІРЮВАННЯ ЧАСУ. ДНІ ТИЖНЯ
Мета: ознайомити учнів з одиницями вимірювання часу — годиною і хвилиною, добою і тижнем; вчити порівнювати і перетворювати одиниці вимірювання часу; розвивати увагу, пам'ять; вчити берегти час.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота з числовим віялом
✵ Збільшити на 44 числа: 3; 6; 2; 5.
✵ Зменшити на 5 числа: 10; 15; 55; 18.
2. Математичний диктант
✵ Запишіть «сусідів» числа 33.
✵ Яке число на 1 більше, ніж 79?
✵ Яке число на 1 менше, ніж 45?
✵ Яке число стоїть між 65 і 67?
✵ Запишіть число, у якому 3 дес. та 8 од.
✵ Знайдіть суму 40 і 50.
✵ Знайдіть різницю 80 і 30.
✵ На скільки 40 менше, ніж 55?
✵ Число 49 зменшіть на 40.
✵ Число 8 збільшіть на 30.
Відповіді: 32; 34; 80; 44; 66; 38; 90; 50; 15; 9; 38.
3. Хвилинка каліграфії з логічним завданням
— За допомогою цифр 6; 3; 4 запишіть дев’ять різних двоцифрових чисел.
ІІІ. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ
1. Ознайомлення з одиницями вимірювання часу
— Назвіть знайомі вам одиниці вимірювання довжини; одиниці вимірювання маси.
— Хто знає, чим вимірюється час?
Хвилина — невеликий час. Коли ми говоримо про певну легку роботу, кажемо: «хвилинна справа».
Для лікарів — це врятоване життя, для вчених — відкриття нового, та і пожежники, і сапери зовсім по-іншому ставляться до хвилин. Хвилини біжать одна за одною, а наздогнати їх або повернути не можна.
Слід показати дітям, як скорочено записуються при числах слова «година», «хвилина», «доба», і записати в зошитах: 1 год = 60 хв, 1 доба = 24 год, 1 тиждень = 7 діб.
— Година, хвилина, доба, тиждень — одиниці вимірювання часу.
Скільки хвилин триває урок?
2. Робота за підручником (с. 131)
Завдання 1
— Розгляньте таблицю. Що записано у першому стовпчику і рядку? у другому стовпчику і рядку? у третьому стовпчику і рядку? у четвертому стовпчику і рядку? у п’ятому стовпчику і рядку?
— Виконайте завдання за таблицею.
✵ До чисел першого стовпчика додайте числа другого стовпчика.
✵ До чисел другого стовпчика додайте числа третього стовпчика.
✵ Від чисел четвертого стовпчика відніміть числа п’ятого стовпчика.
✵ Від чисел четвертого стовпчика відніміть числа другого стовпчика.
✵ Від чисел п’ятого рядка відніміть числа четвертого рядка.
— Повторимо!
1 година = 60 хвилин 1 год = 60 хв
Завдання 2
— Порівняйте одиниці вимірювання часу. Прочитайте рівності. Прочитайте нерівності, у яких ви поставили знак «більше». Прочитайте нерівності, у яких ви поставили знак «менше».
— Відгадайте загадки.
✵ У книжці шість листків простих, сьомий золотий. (Тиждень, дні тижня)
✵ Сім братів віком рівні, іменами різні. (Дні тижня)
✵ Чорна корова всіх людей поборола,
А білий віл всіх людей підвів. (Ніч і день)
— Ранок, день, вечір і ніч становлять добу.
— Повторимо!
1 доба = 24 години 1 тиждень = 7 діб Завдання 3
— Вставте пропущені числа.
Завдання 4
— Назвіть дні тижня.
ПРО ДНІ ТИЖНЯ
Понеділок... Що за свято?! —
Тижня нового початок.
Гей, вівторок, другий брате,
Чи у тижні вас багато?
Третя — середа кругленька —
Пропищала — багатенько!
А за нею йде четвер
Серед тижня він тепер.
П’ятниця, краса-дівчина,
Каже — завтра відпочину.
Йду я, діти, на весілля
До суботи та неділі.
Фізкультхвилинка
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Розв'язування задач
1) Урок триває 40 хв, а перерва —10 хв. Скільки часу тривають разом урок і перерва?
2) На скільки 50 хв менше, ніж 1 год?
3) Фотоальбом коштує 26 грн. Покупець має дві купюри: 20 грн і 5 грн. Чи зможе він за ці гроші купити фотоальбом?
2. Гра «виправ помилки незнайка»
— Знайдіть неправильні рівності. Випишіть їх та розв’яжіть правильно.
62 + 7 - 9 = 6 41 + 8 - 7 = 40 83 - 80 + 7 = 10
70 + 8 - 6 = 72 57 - 7 + 11 = 51 17 - 5 + 7 = 20
V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
— Що вдалося на уроці?
— Над чим ще потрібно працювати?