Розробки уроків - Математика. 1 клас. II семестр за підручником Ф. М. Рівкінд - 2013 рік
НУМЕРАЦІЯ ЧИСЕЛ ВІД 21 ДО 100. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ У МЕЖАХ 100 НА ОСНОВІ НУМЕРАЦІЇ
Урок 129. ВІДНІМАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ ВИДУ 58 - 45. ПОРІВНЯННЯ ВИРАЗУ І ЧИСЛА. СКЛАДАННЯ І РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ. ПОБУДОВА ВІДРІЗКІВ
Мета: ознайомити учнів з відніманням двоцифрових чисел виду 58 - 45; закріплювати навички порівняння виразу і числа, вміння складати і розв'язувати задачі, будувати відрізки; розвивати логічне мислення, пам'ять; виховувати бажання працювати в групі, співпереживати товаришам.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Математичний диктант
✵ Запишіть число, яке треба збільшити на 30, щоб отримати 100.
✵ Запишіть число, яке треба зменшити на 20, щоб отримати 60.
✵ Якщо сума дорівнює 93, перший доданок дорівнює 3, чому дорівнює другий доданок?
✵ Запишіть, скільки десятків у числі 60.
✵ Запишіть, скільки одиниць у числі 32.
✵ Запишіть числа третього десятка.
Відповіді: 70; 80; 90; 6 дес.; 32; 20; 21; 22; 23; 24; 25; 26; 27; 28; 29; 30.
2. Порівняння іменованих чисел
3. Гра «Розстав знаки «+» і «-»»
4. Хвилинка каліграфії
— Напишіть всі числа восьмого десятка.
ІІІ. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ. РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с. 736)
Завдання 1
— Розгляньте, як виконали віднімання. Поясніть спосіб обчислення.
— Від десятків відніміть десятки, від одиниць — одиниці, а отримані результати додайте.
Завдання 2
— Розв’яжіть з усним поясненням. Прочитайте вирази так, щоб відповіді звучали у порядку спадання.
Завдання 3
— Розв’яжіть кругові приклади.
Завдання 4
— Порівняйте вираз і число за зразком.
— Прочитайте рівності.
— Прочитайте нерівності, у яких ви поставили знак «більше».
— Прочитайте нерівності, у яких ви поставили знак «менше».
Завдання 5
— Розгляньте короткий запис задачі. Скільки яблук було? Скільки яблук залишилося? Яке запитання задачі?
— Складіть і розв’яжіть задачу.
— Складіть і розв’яжіть обернені задачі.
Завдання 6
— Доповніть задачу числовими даними.
Наприклад:
Вартість 3 кг яблук — 17 грн.
2 кг яблук і 1 кг груш — 27 грн.
— Складіть задачу на порівняння.
Завдання 7
— Розгляньте малюнок. Назвіть відрізки. Виміряйте їх довжину.
— Побудуйте два відрізки. Один дорівнює сумі довжин даних відрізків, а другий — їхній різниці.
Фізкультхвилинка
IV. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1. Самостійна робота
1 варіант 2 варіант
27 - 12 76 - 44 28 - 26 47 - 13
95 - 51 88 - 53 66 - 52 35 - 11
2. Робота в парах за зразком
3. Знаходження значень виразів
✵ Від суми чисел 24 і 51 відняти 40.
✵ До різниці чисел 77 і 20 додати 11.
✵ Від числа 70 відняти суму чисел 20 і 10.
✵ До числа 35 додати різницю чисел 40 и 30.
4. Розв'язування задач
✵ У двох коробках 85 олівців. У першій 32 олівці. Скільки олівців у другій коробці?
✵ У Петрика було 24 кульки. 13 кульок були червоні, а решта — жовті. Скільки було жовтих кульок?
5. Розв'язування логічної задачі
Мишко, Миколка і Настя вирішили допомогти мамі зібрати урожай — смородину, аґрус і вишню. Кожен з них збирав щось одне. Хто що збирав, якщо відомо, що найбільше було зібрано смородини, Мишко не збирав аґрус, а Мишко і Миколка удвох набрали ягід менше, ніж Настя?
смородина |
аґрус |
вишня |
|
Мишко |
- |
- |
+ |
Миколка |
- |
+ |
|
Настя |
+ |
- |
- |
V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
— Чого навчалися на уроці?
— Які знання допомогли вам виконати всі завдання?