Розробки уроків - Математика. 1 клас. II семестр за підручником Ф. М. Рівкінд - 2013 рік
НУМЕРАЦІЯ ЧИСЕЛ ВІД 21 ДО 100. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ У МЕЖАХ 100 НА ОСНОВІ НУМЕРАЦІЇ
Урок 131. ПЕРЕВІР СВОЇ ЗНАННЯ. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ УЧНІВ
Мета: узагальнити і систематизувати знання учнів: розвивати навички логічного мислення; виховувати інтерес до математики.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Усна лічба
✵ Зменшуване 76, від’ємник — 32. Знайдіть різницю.
✵ Яке число більше 69 на 1?
✵ Збільшіть це число на 8.
✵ Зменшуване 59, різниця — 37. Чому дорівнює різниця?
✵ Від якого числа треба відняти 8, щоб вийшло 21?
✵ До якого числа треба додати 5, щоб вийшло 28?
✵ Альоша прийшов будувати гірку раніше за Петрика, але пізніше за Сергійка. Хто прийшов першим? (Сергійко)
2. Хвилинка каліграфії з логічним завданням
На дошці — ряд чисел: 21; 25; 6; 23; 27; 25; 22.
— Визначте «зайве» число. (Число 6 — одноцифрове)
— Пропишіть цифру 6. Підкресліть ту, яка найбільше вам подобається.
— Назвіть найбільше число.
— Назвіть найменше число.
— Запишіть ці числа в порядку спадання.
3. Робота за підручником (с. 138)
Завдання 1
— Обчисліть усно. Запишіть тільки значення виразів.
Відповіді: 86; 65; 10; 21; 49; 95; 41; 30; 1; 33.
— Назвіть найбільше число.
— Назвіть найменше число.
— Запишіть ці числа в порядку зростання.
Завдання 2
— Складіть вирази та обчисліть їх значення.
Завдання 3
— Визначте істинні та хибні висловлювання. Візьміть до уваги: питальні речення не є висловлюваннями.
✵ Усі геометричні фігури — многокутники. (Хибне)
✵ У одному метрі 100 см? (Істинне)
✵ Щоб порівняти два числа, треба від більшого відняти менше. (Істинне)
✵ 30 + 7 — це сума розрядних доданків числа 73. (Хибне)
Завдання 4
— Розв’яжіть «чарівний ланцюжок».
Відповідь: 76.
Завдання 5
— Скільки дерев обкопав дідусь? Скільки дерев обкопав батько? Скільки дерев обкопав син?
— Скільки всього дерев вони обкопали? Поставте інші запитання до задачі. Дайте на них відповідь.
Наприклад:
Скільки дерев обкопав дідусь і батько разом? На скільки більше (менше)...
Фізкультхвилинка
III. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1. Розв'язування прикладів
Работа у парах: один учень розв’язує приклад, другий виконує перевірку до нього.
45 + 23 73 - 23 82 + 12 34 + 51 19 + 60 68 - 22 28 - 13
Учні першого варіанту записують розв’язання прикладу, а другого — його перевірку.
Перевірка
— Знайдіть приклад з найменшою відповіддю. (15)
— Відповідь наступного прикладу на 7 десятків більша. (85)
— Відповідь складається з 7 десятків і 9 одиниць. (79)
— Відповідь наступного прикладу на 11 одиниць менша. (68)
— Відповідь становить 5 десятків. (50)
— Відповідь на 4 одиниці менша, ніж 5 десятків. (46)
— Знайдіть приклад з найбільшою відповіддю. (94)
2. Розв'язування задачі з опорою на схему
За день на пошті прийняли 43 телеграми, з них 12 — термінові, а решта — прості. Скільки простих телеграм?
— Потрібно знайти частину. Щоб її знайти, потрібно з цілого (43 телеграми) відняти відому частину 12.
— Яка схема підходить до задачі? (Схема «б»)
— Запишіть у зошиті розв’язання задачі. Використовуйте новий обчислювальний прийом двоцифрових чисел.
43 - 12 =
Десятки віднімаю від десятків, а одиниці — від одиниць.
43 - 12 = 31 (т.)
Відповідь: 31 телеграма.
IV. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
— Чи всі завдання вдалося виконати правильно?
— Що викликало ускладнення?