Розробки уроків - Математика. 1 клас. II семестр за підручником Ф. М. Рівкінд - 2013 рік
НУМЕРАЦІЯ ЧИСЕЛ ВІД 21 ДО 100. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ У МЕЖАХ 100 НА ОСНОВІ НУМЕРАЦІЇ
Урок 133. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ УЧНІВ
Мета: повторити і закріпити вивчений матеріал; вдосконалювати навички усної лічби; закріпити вміння розв'язувати задачі; розвивати спостережливість, уміння міркувати, порівнювати: виховувати інтерес до математики.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Математичний диктант
✵ До числа 48 додати 30.
✵ Число 92 збільшити на 4.
✵ Число 17 зменшити на 3.
2. Хвилинка каліграфії з логічним завданням
На дошці запис: 15; 18; 20; 3; 14; 16.
— Знайдіть «зайве» число. Чому воно зайве?
— Збільшіть 3 на 10. Що ви можете сказати про число 13?
— Пропишіть число 13 у зошиті.
3. Тестування «Познач правильну відповідь»
1) Зменшуване 56, від’ємник 20. Вкажіть різницю.
76; 36; 54.
2) На скільки 92 більше, ніж 10?
98; 1; 82.
3) Зменшіть число 87 на 22.
65; 75; 55.
4) Перший доданок 13, другий — 40. Укажіть суму.
53; 27; 17.
5) Яке число потрібно відняти від 37, щоб отримати 30?
8; 7; 6.
6) Яке число потрібно зменшити на 20, щоб отримати 51?
71; 31; 53.
7) Діти зліпили у дворі снігові фігурки. Після того, як 7 з них розтануло, залишилися 4 фігурки. Скільки фігурок було спочатку?
3; 11; 13.
Фізкультхвилинка
ІІІ. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ УЧНІВ
1. Самостійна робота
1 варіант
55 + 44 98 - 11 30 + 70 65 - 32
2 варіант
38 - 8 18 + 11 86 - 32 65 - 45
Фронтальна перевірка:
1 варіант: 99; 87; 100; 33.
2 варіант: 30; 29; 54; 20.
— У яких прикладах відповідь — кругле число?
— У яких відповідях однакова кількість десятків і одиниць?
2. Розв'язування задачі
У Сергійка було 8 зошитів у клітинку, а у косу — на 3 зошити менше.
1) Скільки зошитів у косу було у Сергійка?
2) Скільки всього зошитів було у Сергійка?
— Прочитайте задачу і її перше питання. Яку дію треба виконати, щоб дати відповідь на питання задачі? Чому?
— Що потрібно знати, щоб дізнатися, скільки всього зошитів було у Сергійка?
— Чи відомо це?
— Яку дію треба виконати, щоб дати відповідь на питання задачі?
— Прочитайте розв’язання задачі.
3. Колективне виконання завдань
— До числа 4 додали 3, а потім ще 5. На скільки збільшилося число 4?
— Дмитрик задумав невідоме число. Якщо до нього додати 3, то отримаємо 26. Яке число задумав Дмитрик?
4. Робота за підручником. розв'язування цікавих задач (с. 139)
Завдання 5
— Хто яке місце посів? (Вовк — 1 місце, лисиця — 2 місце, заєць — 3 місце)
Завдання 6
— Назвіть імена дітей за порядком зліва направо. (Віталій, Оленка, Петрик, Богдан.)
Завдання 7
— Скільки у мами дітей? (4)
IV. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
—Які вміння вдосконалювали на уроці?
— Чи все вдалося зробити без помилок?