Розробки уроків - Математика. 1 клас. II семестр за підручником Ф. М. Рівкінд - 2013 рік
НУМЕРАЦІЯ ЧИСЕЛ ВІД 21 ДО 100. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ У МЕЖАХ 100 НА ОСНОВІ НУМЕРАЦІЇ
Урок 135. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ УЧНІВ.
Мета: повторити і закріпити вивчений матеріал; вдосконалювати навички усної лічби; закріпити вміння розв'язувати задачі; розвивати спостережливість, уміння міркувати, порівнювати; виховувати інтерес до математики.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Гра «Математична естафета»
2. Хвилинка каліграфії з логічним завданням
— З’ясуйте закономірність у запису числового ряду та продовжте його.
13; 2; 13; 5; 13; 8; ...; ...
3. Математичний диктант
✵ До числа 39 додати 30.
✵ Число 52 збільшити на 43.
✵ Число 37 зменшити на 23.
4. Розв'язування і порівняння задач
1) В однієї білки 12 горіхів, а в другої — на 3 менше. Скільки горіхів у другої білки?
2) У білки було 12 горіхів, після того, як до неї завітала сойка, горіхів стало на 3 менше. Скільки горіхів залишилось у білки?
5. Розв'язування прикладів
56 + 30 94 - 84 32 + 37 85 - 43 63 - 61
37 + 10 61 - 40 60 + 29 100 - 80 34 + 15
ІІІ. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ УЧНІВ
1. Тестування
1) Перший доданок 40, другий 57. Чому дорівнює сума?
а) 94; б) 97; в) 17.
2) Зменшуване 83, від’ємник 71. Чому дорівнює різниця?
а) 62; б) 22; в) 12.
3) На скільки 80 більше, ніж 20?
а) на 40; б) на 60; в) на 100.
4) 1 дм 6 см — скільки см?
а) 5; б) 16; в) 20.
5) 6 дес. 4 од.— яке число?
а) 10; б) 64; в) 46.
2. Розв'язування задачі за поданим планом
У кота Леопольда було 18 тістечок. Він дав мишенятам 3 і 4 тістечка. Скільки тістечок залишилося у Леопольда?
План розв'язування
1) Скільки тістечок дав Леопольд мишенятам?
2) Скільки тістечок залишилося у Леопольда?
3. Самостійна робота
63 - 60 45 + 42 36 - 12 98 - 64
76 - 34 49 - 33 48 - 15 65 - 45
1 варіант — 1-й рядок;
2 варіант — 2-й рядок.
Фізкультхвилинка
IV. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
Робота за підручником. розв'язування цікавих задач (с. 140)
Завдання 14
— Яка буде маса півня, коли він стане на ваги двома ногами? (2 кг) Завдання 15
— Яка найменша кількість цукерок має бути, щоб серед них були дві цукерки одного сорту?(3)
V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
— Оцініть свою роботу на уроці смайликом.