Розробки уроків - Математика. 1 клас. II семестр за підручником Ф. М. Рівкінд - 2013 рік
НУМЕРАЦІЯ ЧИСЕЛ ВІД 21 ДО 100. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ У МЕЖАХ 100 НА ОСНОВІ НУМЕРАЦІЇ
Урок 136. ПІДСУМКОВИЙ УРОК ЗА РІК
Мета: узагальнити й повторити знання, вміння і навички учнів з математики за 1-й клас; розвивати мислення, мовлення, пам'ять; виховувати інтерес до навчання.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
Перевірка готовності до уроку: визначення команд — 2 команди (за варіантами), обирання капітанів команд.
— Сьогодні на уроці я пропоную вам, діти, взяти участь у незвичайному круїзі — в математичному. Команди готові? Капітани — біля штурвалу нашого корабля Знань. Вам належить проплисти річкою Прикладів, подолати море Задач, висадитися на незаселеному острові Міркувань і успішно повернутися.
ІІІ. МАТЕМАТИЧНИЙ КРУЇЗ
Розминка
Завдання 1.
Хвилинка каліграфії.
Запис цифр 0; 6; 9. Характеристика чисел 0; 6; 9.
Складання двоцифрових чисел: 69; 96; 60; 90.
Завдання 2.
Математична розминка.
1) Математичний диктант (для всіх членів команд).
✵ Запишіть число, в якому 6 десятків і 9 одиниць.
✵ Запишіть число, яке передує числу 90.
✵ Запишіть число, яке йде за числом 39.
✵ Зменшіть 70 на 1.
✵ Збільшіть 30 на 16.
✵ На скільки більше 56, ніж 41.
✵ Запишіть суму 47 і 12.
✵ Запишіть різницю 100 і 20.
2) Індивідуальне завдання (для капітанів).
1- ша команда: 96 - 46 + 30; 27 - 5 + 38.
2- га команда: 35 + 45 - 60; 16 + 54 - 20.
3) Перевірка виконання завдань.
Річка Прикладів
Завдання 3.
Поставити знаки « + » чи «-», щоб записи були правильними.
1) Завдання для членів команд.
2) Індивідуальні завдання для капітанів.
1-ша команда:
2-га команда:
3) Перевірка виконання завдань.
Завдання4. Порівняти.
1-ша команда:
2-га команда:
Завдання 5. Вставити пропущені числа.
1-ша команда:
2-га команда:
Фізкультхвилинка
Море Задач
Учитель. Річка Прикладів упадає до моря Задач.
Завдання 6
1- ша команда
1) Марійка має дві ляльки, три яблука, одну шоколадку, два апельсини, п’ять персиків і один, велосипед. Скільки фруктів має Марійка?
2) Марина старша на 2 роки від Віри, а Віра на 3 роки старша від Олі. Хто старший: Марина чи Оля?
3) Надворі гралося 5 дітей. Коли двоє хлопчиків пішли додому, то серед дітей, які залишилися, стало більше дівчаток. Скільки спочатку гралося дівчаток і скільки — хлопчиків?
2- га команда
1) Чотирьом котикам мама Киця купила чобітки, однак за розміром вони їм не підійшли. Тоді Киця запропонувала їх півникам. Скільки півників можуть узути ці чобітки?
2) Білочка принесла шишки та горішки, всього чотири плоди. Горішків було більше, ніж шишок. Скільки шишок і скільки горішків принесла білочка?
3) Кухар насипав рис порівну в 2 склянки. Потім він з однієї склянки пересипав рис у каструлю. Де рису більше: у каструлі чи у склянці?
Незаселений острів Міркувань
Учитель. Наближаємося до незаселеного острова Міркувань.
Завдання 7.
Утворити слова
Зі слова математика утворіть 8 нових слів, переставляючи букви в будь- якому порядку.
Завдання 8.
Хитрі запитання
1- ша команда
1) На одній нозі півень важить 4 кілограми. Скільки важитиме півень на двох ногах?
2) На столі лежало 5 яблук. Одне Даринка розрізала на чотири частинки. Скільки яблук залишилось на столі?
2- га команда
1) Скільки днів на тиждень сова полює на мишей?
2) Що стоїть між числами 2 і 8?
Учитель. Наш математичний круїз добігає кінця, час повертатися додому.
IV. ПІДСУМОК УРОКУ
Оцінювання учнів. Вручення медалей «Юний математик».
— Вітаю вас з успішним поверненням! До зустрічі у 2-му класі!