Розробки уроків - МАТЕМАТИКА 2 клас II семестр за підручником Ф. М. Рівкінд - 2013 рік

МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ. ТАБЛИЧНЕ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ (продовження)

Урок 86. ТАБЛИЦЯ ДІЛЕННЯ НА 4. ЗАСТОСУВАННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ ДЛЯ ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ І РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ

Мета: ознайомити учнів із таблицею ділення на 4; формувати вміння застосовувати таблицю для знаходження значень виразів і розв'язування задач; розвивати увагу, пам'ять, мовлення; виховувати почуття дружби, взаємодопомогу.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 117, завдання 699; 700)

Завдання 699

— Прочитайте вирази у порядку зростання відповідей.

Завдання 700

— Прочитайте вираз, яким ви розв’язали задачу.

2. Усна лічба

1) Гра «Не помилися!».

На плакаті написані числа від 1 до 90. Завдання: назвати числа, які зустрічаються в таблиці множення на 4.

2) Гра «Знайди пару».

До дошки по черзі виходять по 3 учні від кожного ряду. Завдання: записати у віконцях числа, щоб вийшла правильна рівність.

3) Гра «Хто швидший?».

4) Розв'язування задач.

• На віконці три кішки, у кожної кішки чотири ніжки. Скільки ніжок у трьох кішок?

• Біля віконця чотири діжечки, в кожній діжечці по три жаби. Скільки жаб у чотирьох діжечках?

• В 3 наметах жили туристи по 4 в кожному. Скільки туристів було?

3. Хвилинка каліграфії

— Яке число «зайве» і чому?

23; 43; 58; 73; 93.

4. Математичний диктант

• Частку чисел 18 і 3 збільшити на 6.

• Суму чисел 9 і 15 поділити на 3.

• Добуток чисел 6 і 2 поділити на 3.

• Добуток чисел 6 і 2 зменшити на 3.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми складемо таблицю ділення на 4.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 117-118)

Завдання 701. Колективне опрацювання матеріалу

Учні читають таблицю множення числа 4 та пояснюють, як склали таблицю ділення на 4. Порівнюють таблиці.

Завдання 702

Учні «ланцюжком» розв’язують приклади, користуючись таблицею ділення на 4. Один учень працює біля дошки, решта — у зошитах.

Завдання 703. Самостійне виконання завдання Один учень працює біля дошки.

Завдання 704

Учні добирають значення х та розв’язують рівняння усно.

Завдання 705. Самостійна робота

Під час перевірки учні читають виписані приклади і пояснюють спосіб обчислення.

3 ∙ 4 + 48 = 60   

40 + 4 ∙ 5 = 60   

16 : 4 + 56 = 60

Завдання 706. Колективне розв'язування задачі Аналіз умови задачі, запис скороченої умови.

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Розв'язування задач

1) Зрізали — 20 гол. і 16 гол.

Розклали — по ? гол. 4 кор.

— Що треба дізнатися спочатку? Якою дією? Чому?

— Якою дією треба відповісти на питання задачі? Чому?

2) Довжина прямокутника 6 см. Вона на 2 см більша за ширину. Знайдіть периметр прямокутника.

3) Мама купила на 28 грн яблук, по 4 грн за кілограм. З кг яблук вона віддала сусідці. Скільки кілограмів яблук залишилось у мами?

2. Робота за таблицею

Числа

32 і 4

32 і 4

28 і 4

28 і 4

Знайти

різницю

частку

частку

суму

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв'язування логічної задачі

Михайлик, Дмитрик і Павлик гуляли на вулиці. Біля них гралося кошеня. Підійшла до хлопчиків Тетянка і запитала, чиє це кошеня. Хлопчики відповіли так.

Михайлик: «Це моє кошеня».

Дмитрик: «Це кошеня не Павлика».

Чиє ж насправді було кошеня, якщо одне з цих тверджень істинне, а одне — хибне?

Відповідь. Кошеня — Дмитрика.

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 118, завдання 707; 708.





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити