Розробки уроків - МАТЕМАТИКА 2 клас II семестр за підручником Ф. М. Рівкінд - 2013 рік

МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ. ТАБЛИЧНЕ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ (продовження)

Урок 91. ТАБЛИЦЯ ДІЛЕННЯ НА 5. ЗАСТОСУВАННЯ ТАБЛИЦІ ДЛЯ ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕННЯ ВИРАЗІВ І РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ

Мета: ознайомити учнів з таблицею ділення на 5; формувати вміння розв'язувати задачі, знаходити значення виразів, що включають ділення на 5; розвивати мислення, мовлення, пам'ять; виховувати дисциплінованість.

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 122, завдання 742;743)

Завдання 742

— Прочитайте вирази і їх значення.

Завдання 743

— Скільки копійок у Софійки?

2. Усна лічба

1) Гра «Естафета».

2) Задачі у віршах.

• У неділю на пустирі

Ми квітник зробили.

4 ряди гарних троянд

Тут ми посадили.

Скільки їх усього,

Якщо в кожнім ряді 5 кущів було? (20)

• Півник на город пішов

10 черв’ячків знайшов.

Половину проковтнув,

Скільки — навіть не збагнув.

Ви йому допоможіть:

скільки з’їв він, підкажіть. (5)

3. Усне розв'язування задач

• У 4 банки розлили порівну 12 л соку. Скільки літрів соку в одній банці?

• Бабуся випекла 14 пиріжків. Чому дорівнює одна друга частина всіх пиріжків?

• У кошику було 6 пучків редиски, по 5 штук у кожному пучку. Скільки редисок у кошику?

• У вазі стояло 15 гвоздик. Чому дорівнює третя частина всіх гвоздик?

4. Хвилинка каліграфїї з логічним завданням

— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.

5; 12; 19; 26; 33;...

1; 2; 4; 8;...; 32.

1; 3;...; 27.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми вивчимо таблицю ділення на 5.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 122-123)

Завдання 744. Колективне опрацювання матеріалу

Учні читають таблицю множення числа 5 і пояснюють, як склали таблицю ділення на 5. Порівнюють таблиці.

Завдання 745

Учні виписують числа, які діляться на 5. Роблять висновок: на 5 діляться числа, які закінчуються на 0 і 5.

Завдання 746. Письмове виконання завдання з опорою на таблицю ділення на 5 Завдання 747. Фронтальне вивчення змісту задачі

Під час відтворення змісту учні на дошці зображують умову задачі.

5 кг по ? грн, 30 грн.

Після цього учні працюють самостійно, один учень — за закритою дошкою. До задачі складають обернену.

Завдання 748

Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та самостійно розв’язують.

Завдання 749

Учні складають план розв’язання задачі:

1) Скільки дисків у кожного хлопчика?

2) На скільки більше дисків у кожного хлопчика, ніж в Оленки?

Завдання 750. Коментоване розв'язування рівнянь

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Порівняння задач

1) На одній полиці лежить 35 книг, а на другій — у 5 разів менше. Скільки всього книг лежить на двох полицях?

2) На одній полиці лежить 35 книг, а на другій — на 5 менше. Скільки всього книг лежить на двох полицях?

2. Офтальмологічна пауза

3. Розв'язування логічних задач

1) Одна сторона прямокутника 8 см, а друга — в 2 рази коротша. Чи можна цей прямокутник розділити на 2 квадрати? (Так. Два квадрати зі стороною 4 см.)

2) Три лелеки стали в ряд. Відстань між сусідніми лелеками — 6 м. Якою є відстань між крайніми? (12 м)

3) Вовк і Заєць — сусіди по дачі. Довжина спільної сторони дачі 24 м. Цю сторону Заєць загородив парканом, закопуючи через кожні 4 м стовп. Скільки всього знадобиться стовпів? (7)

4) Квадрат зі стороною 5 см розпиляли на квадратики зі стороною 1 см. З отриманих квадратів склали стрічку. Яка довжина стрічки? (25 см)

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 123, завдання 751; 752.





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити