Розробки уроків - МАТЕМАТИКА 2 клас II семестр за підручником Ф. М. Рівкінд - 2013 рік

МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ. ТАБЛИЧНЕ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ (продовження)

Урок 97. ВИЗНАЧЕННЯ ЧАСУ ЗА ГОДИННИКОМ. ТАБЕЛЬ-КАЛЕНДАР. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ

Мета: закріпити вміння визначати час за годинником; формувати навички обчислень з використанням таблиць множення і ділення; розвивати пізнавальну активність, логічне мислення; виховувати бережливість.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 128, завдання 788; 789)

Завдання 788

— Прочитайте вирази, у яких остання дія додавання; віднімання.

Завдання 789

— Скільки хвилин дизайнер розмальовував одну чашку?

2. Розв'язування задач на час

1) Літак вилетів о 7 год 20 хв, а прилетів через 10 год 20 хв. О котрій годині прилетів літак?

2) Потяг вирушив уранці о 9 год 18 хв, а прибув на станцію призначення о 21 год 56 хв. Скільки часу він був у дорозі?

3) П’єса закінчилася о 10 год 50 хв вечора. Коли вона почалася, якщо тривала 3 год 30 хв?

4) Урок триває 40 хв, а перерва — 10 хв. Скільки часу тривають разом урок 1 перерва? На скільки 50 хв менше, ніж 1 год?

3. Індивідуальне опитування

Картка 1

1. Розв’яжи приклади.

2. Розв’яжи задачу.

Маса одного маленького ящика з фруктами — 4 кг, великого — 6 кг.

Чому дорівнює маса шести великих і одного маленького ящика з фруктами?

Картка 2

1. Розв’яжи приклади.

2. Розв’яжи задачу.

Маса одного кавуна 5 кг, а однієї дині — 3 кг. Чому дорівнює маса одного кавуна і шести динь?

4. Хвилинка каліграфії (за вибором учителя)

5. Математичний диктант

• Суму чисел 8 і 16 поділити на 4.

• Число 6 помножити на різницю чисел 20 і 12.

• Різницю чисел 40 і 12 зменшити в 4 рази.

• Число 60 зменшити на добуток чисел 6 і 9.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми повторимо визначення часу за годинником, ознайомимося з табелем-календарем.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 128-130)

Завдання 790. Математичний диктант

Один учень працює біля дошки.

Завдання 791. Усне виконання завдання

— Коли магазин закрився на перерву?

— Коли він відкрився для роботи?

— Скільки часу тривала перерва?

Завдання 792. Усне виконання завдання

— Скільки часу тривають урок і перерва разом?

— На скільки урок довший за перерву?

Завдання 793. Усне виконання завдання

— Який час показує кожний годинник?

— Який час буде показувати кожен годинник через 10 хв?

Завдання 794. Робота в групах

Учні за табелем-календарем, розміщеним на форзаці, дають відповіді на запитання.

— Скільки місяців року мають 31 день?

— Який місяць року має найменшу кількість днів?

— Скільки днів триває літо? а зима?

— Як називають перший місяць зими? а весни?

— На який день тижня у цьому році припадає 1 вересня; 8 березня?

Завдання 795. Робота в парах

Учні ставлять одне одному запитання за табелем-календарем. Наприклад: «Коли твій день народження?».

Завдання 796

Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та самостійно розв’язують.

По 4 л 5 дер., ? л

Завдання 797. Колективне ознайомлення зі змістом задачі, її аналіз

— Скільки серветок вирізала кожна з них за 1 год?

— Які числові дані не використовувались при розв’язуванні задачі?

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ (додаток)

1. Робота над задачею

В ательє зшили 8 суконь, витрачаючи на кожну сукню по 3 м тканини. Після цього залишилося 28 м тканини. Скільки метрів тканини було в ательє?

— Складіть задачу з такими питаннями: «Скільки метрів тканини залишилося в ательє? Скільки всього зшили суконь? Скільки метрів тканини витратили на одну сукню?»

2. Коментоване виконання завдання

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв'язування логічних задач

1) Рибалка за 5 хв зловив 1 рибину. За який час він зловить 10 рибин?

2) Троє хлопчиків йшли дорогою і знайшли 3 гривні. Скільки знайшов би кожний із них, якби йшов один?

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 130, завдання 798; 799.





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити