Розробки уроків - МАТЕМАТИКА 2 клас II семестр за підручником Ф. М. Рівкінд - 2013 рік

МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ. ТАБЛИЧНЕ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ (продовження)

Урок 105. ЗАЛЕЖНІСТЬ РЕЗУЛЬТАТУ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ ВІД ЗМІНИ ОДНОГО З КОМПОНЕНТІВ ПРИ СТАЛОМУ ІНШОМУ. САМОСТІЙНА РОБОТА

Мета: навчати учнів розуміти залежність результату множення і ділення від зміни одного з компонентів при сталому іншому; вдосконалювати навички обчислення табличних випадків множення і ділення; розвивати самостійність, навички самоконтролю, математичне мовлення; виховувати інтерес до точних наук.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 138, завдання 863; 864)

2. Хвилинка каліграфії

— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.

11; 22; 33; ...; ...; ...; 77; ...; 99.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як результат множення і ділення залежить від зміни одного з компонентів при сталому іншому.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 138-139)

Завдання 867-875. Колективне коментоване опрацювання матеріалу

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Самостійна робота. Тестування

1 варіант

1) Познач правильний варіант значення виразу: 25 : 5 + 19.

а) 5;          

б) 24;        

в) 23.

2) Устав пропущене число:

а) 3;          

6) 4;          

в) 7.

3) Знайди і підкресли «зайве» число.

7; 14; 21; 28; 35; 38; 42; 49; 56; 63.

4) У якому прикладі припустилися помилки?

а) 65 - 40 : 5 = 5;

б) (80 - 66): 2 = 7;

в) 70 - 24 : 6 = 66.

5) Розв’яжи приклад, в якому невідомий множник.

6) Не обчислюючи, порівняй вирази.

а) >;         

б) = ;        

в) <.

7) Братові 7 років, а сестра в три рази старша. Скільки років сестрі?

а) 21;        

б) 10;        

в) 17.

8) Щоб перестилати підлогу, привезли 42 соснових дошки, а дубових — у 7 разів менше. Скільки всього дощок привезли?

а) 42 : 7;   

б) 42 : 7 + 42;                    

в) 42 : 7 + 7.

9) Маса капусти 3 кг, а маса гарбуза — у 5 разів більша. На скільки кілограмів капуста легша за гарбуз?

а) 3 ∙ 5;     

б) 3 + 5;    

в) 3 ∙ 5 - 3.

10) Котру годину показує годинник?

а) 9 год 55 хв;

б) 8 год 55 хв;

в) 9 год 05 хв.

11) Маса відра з сіллю 27 кг, а маса відра зі снігом — 3 кг. У скільки разів маса відра із сіллю більша, ніж маса відра зі снігом?

а) у 24;             

б) у 9;               

в) у 30.

12) На спортмайданчику було 7 хлопчиків, а дівчаток — на 7 більше. У скільки разів дівчаток було більше?

а) (7 + 7): 7;             

б) 7 + 7 : 7;              

в) 7 ∙ 7 - 7.

2 варіант

1) Познач правильний варіант значення виразу: (32 - 20) : 6.

а) 2;                          

б) 4;                          

в) 6.

2) Встав пропущене число:

а) 5;                          

б) 6;                          

в) 7.

3) Знайди і підкресли «зайве» число.

7; 14; 21; 28; 35; 42; 49; 54; 56; 63.

4) У якому прикладі припустилися помилки?

а) 17 + 3 ∙ 6 = 35;     

б) 54 + 4 ∙ 9 = 100;

в) 80 - 16 : 4 = 76.

5) Розв’яжи приклад, в якому невідомий від’ємник.

6) Не обчислюючи, порівняй вирази.

а) >;                         

б) = ;                        

в) <.

7) На лугу паслися 7 корів, а овець — у 5 разів більше. Скільки овець паслися на лугу?

а) 35;                        

б) 12;                        

в) 42.

8) У саду росте 48 яблунь, а груш — у 6 разів менше. Скільки всього дерев У саду?

а) 48 : 6 + 6;             

б) 48 : 6;                   

в) 48 : 6 + 48.

9) 3 автобуса вийшли 27 пасажирів, а залишилося — в 3 рази менше. На скільки більше пасажирів вийшло, ніж залишилося?

а) 27 – 27 : 3;           

б) 27 : 3;                   

в) 27 - 3.

10) Котру годину показує годинник?

а) 10 год 10 хв;

б) 10 год 50 хв;

в) 11 год 50 хв.

11)  Батькові 36 років, а синові — 6 років. У скільки разів син молодший за батька?

а) у 30;                     

б) у 6;                       

в) у 42.

12) Мама спекла 28 пиріжків. Під час сніданку сім’я з’їла 7 пиріжків. У скільки разів менше пиріжків з’їли, ніж залишилося?

а) 28 - (28 - 7);         

б) (28 - 7) : 7;           

в) 28 - 28 : 7.

2. Самоперевірка

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 139, завдання 876; 877.





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити