Розробки уроків - МАТЕМАТИКА 2 клас II семестр за підручником Ф. М. Рівкінд - 2013 рік
МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ. ТАБЛИЧНЕ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ (продовження)
Урок 110. ТАБЛИЦЯ ДІЛЕННЯ НА 8. ВПРАВИ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 8. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ
Мета: ознайомити учнів з таблицею ділення на 8; формувати вміння виконувати завдання на застосування табличного ділення; вдосконалювати обчислювальні навички, розвивати логічне мислення, увагу, виховувати інтерес до математики.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання (с. 143, завдання 903; 904)
Завдання 903
— Прочитайте виписані вирази та їх значення.
Завдання 904
— Скільки всього борошна використали за тиждень?
2. Усна лічба (за вибором учителя)
3. Повторення одиниць вимірювання
— Які одиниці часу ви знаєте?
— Заповніть пропуски.
1 століття = 100 років
— Прокоментуйте розв’язання.
1 год + 7 хв - 20 хв
— Які одиниці довжини вам відомі?
— Заповніть пропуски.
— Прокоментуйте розв’язання.
2 м + 6 дм - 17 дм
4. Хвилинка каліграфії
— Рахуйте вісімками, починаючи з 24 і закінчуючи 80. Запишіть названі числа.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ми вивчимо таблицю ділення на 8.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота за підручником (с. 143-144)
Завдання 905. Колективне опрацювання матеріалу
Учні «ланцюжком» читають і пояснюють складання таблиці ділення на 8. Завдання 906. Письмове виконання завдання з опорою на таблицю ділення числа 8 1 стовпчик — колективне розв’язування;
2; 3; 4 стовпчики — за варіантами:
1 варіант — 1-й рядок;
2 варіант — 2-й рядок.
Завдання 907. Коментоване розв'язування завдання
Учні пояснюють, які рівності та нерівності істинні, а які — хибні.
Завдання 908. Коментоване розв'язування рівнянь Учні пригадують, як знайти множник і дільник.
— Як називаються компоненти множення? ділення?
— Що невідомо?
— Як знайти невідомий множник? дільник?
Завдання 909. Самостійне виконання завдання
Один учень працює біля дошки.
Завдання 910
Під час повторення умови один учень записує коротку умову і пояснює розв’язання. Після цього учні самостійно записують розв’язання. Учитель перевіряє.
Завдання 911
Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та самостійно розв’язують.
Завдання 912. Колективне розв'язування задачі
Аналіз умови задачі, запис скороченої умови, складання плану розв’язання задачі:
1) Яка довжина сторони малого квадрата?
2) Яка довжина сторони великого квадрата?
3) Який периметр великого квадрата?
Після цього один учень біля дошки розв’язує і пояснює.
2. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Обчислення значень виразів
2. Робота над задачею
У їдальні було 80 кг борошна. Протягом тижня щодня на випічку витрачали по 8 кг. Скільки кілограмів борошна залишилося в їдальні?
3. Офтальмологічна пауза
4. Розв'язування логічного завдання
— У кожному виразі поставте дужки так, щоб його значення збільшилося.
Відповідь:
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 144, завдання 913; 914.