Розробки уроків - МАТЕМАТИКА 2 клас II семестр за підручником Ф. М. Рівкінд - 2013 рік
МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ. ТАБЛИЧНЕ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ (продовження)
Урок 112. ТАБЛИЦЯ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 9. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ
Мета: ознайомити учнів з таблицею множення числа 9; удосконалювати навички розв'язувати приклади і задачі, використовуючи знання таблиці множення і ділення; розвивати творчі здібності, математичне мовлення; виховувати уважність.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання (с. 146, завдання 922; 923)
Завдання 922
— Прочитайте вирази, у яких остання дія додавання; віднімання.
Завдання 923
— Скільки пасажирів зайшло в автобус?
2. Усна лічба
Математична естафета «Знайди пару»
Грають три команди (ряди).
— З’єднайте стрілками приклади з відповідями.
3. Математичний диктант
✵ Ділене — 40, дільник — 8. Знайдіть частку.
✵ Місткість бочки 72 л, а відра — в 8 разів менше. Запишіть місткість відра.
✵ У ящики розклали 64 кг лимонів, по 8 кг у кожний. Скільки використали ящиків?
✵ Вихователька роздала порівну 56 цукерок семи дітям. Скільки цукерок отримала кожна дитина?
✵ Вартість чотирьох м’ячів 32 грн. Скільки потрібно заплатити за один такий м’яч?
Відповіді: 5; 9; 8; 8; 8.
4. Хвилинка каліграфії
— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.
9; 19; 29; ...; ...; 59; ...; ...; ...; 99.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ми вивчимо таблицю множення числа 9.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота за підручником (с. 146-147)
Завдання 924. Колективне опрацювання матеріалу
Учні пояснюють, як склали таблицю множення числа 9.
— Як утворюється кожна наступна відповідь? (До попередньої відповіді додається 9.)
— Подивіться уважно на таблицю. Які випадки множення 9 нам уже знайомі, а які — ні? Відповідь обґрунтуйте!
Запам’ятай! 9 ∙ 9 = 81
Завдання 925. Письмове виконання завдання з опорою на таблицю множення числа 9
Завдання 926
Під час повторення умови один учень записує коротку умову і пояснює розв’язання. Після цього учні самостійно записують розв’язання. Учитель перевіряє.
Завдання 927
Учні складають план розв’язання задачі:
1) Скільки всього квітів хризантем продала бабуся?
2) Скільки всього гвоздик продала бабуся?
3) Скільки всього квітів продала бабуся?
Завдання 928. Робота в парах
Учні складають вираз і знаходять його значення, якщо а = 3; а = 7.
2. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Гра «Добери число»
2. Офтальмологічна пауза
3. Розв'язування логічної задачі
Завдання 929
Максим, Вадим і Борис грали у шахи. Кожний з них зіграв по 2 партії. Скільки всього було партій? (6)
V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 147, завдання 930; 931.