Розробки уроків - МАТЕМАТИКА 2 клас II семестр за підручником Ф. М. Рівкінд - 2013 рік
ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО У ДРУГОМУ КЛАСІ
Урок 124. ТАБЛИЧНІ ВИПАДКИ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ
Мета: повторити табличні випадки додавання і віднімання з переходом через десяток; формувати вміння розв'язувати задачі; розвивати логічне мислення; прищеплювати інтерес до точних наук.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання (с. 154, завдання 4, 5)
Завдання 4
— Прочитайте записані рівності.
Завдання 5
— Скільки всього вболівальників від другокласників прийшли підтримати учасників своєї школи на конкурсі?
2. Усна лічба
1) Робота за таблицею.
Числа |
Виконати дію |
4 і 9 |
суму чисел зменшити на 6 |
18 і 9 |
різницю чисел збільшити на 7 |
38 |
зменшити на суму чисел 22 і 3 |
2) Усне розв'язування задач.
✵ Смужку паперу завдовжки 14 см розділили на частини, по 2 см кожна. Скільки вийшло частин?
✵ Знайдіть масу п’яти однакових кавунів, якщо маса одного кавуна 3 кг.
✵ Один пакет уміщує 3 кг борошна. Скільки кілограмів борошна вміщують 9 таких пакетів?
✵ Розв’яжіть задачу і складіть до неї дві обернені задачі.
Уздовж шкільної огорожі росло 15 дерев. Коли посадили ще декілька дерев, їх стало 23. Скільки дерев посадили?
3. Хвилинка каліграфії
— Запишіть три числа, кожне з яких ділиться на 2 і на 3. (6; 12; 18)
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ми повторимо вивчений матеріал.
IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Розв'язування задач
1) 3 трьох грядок зібрали цибулю. З першої зібрали 34 кг, з другої — стільки ж, а з третьої — на 20 кг менше, ніж з першої і другої грядок разом. На скільки кілограмів цибулі менше зібрали з першої грядки, ніж із третьої? Учні складають план розв’язання задачі:
1) Скільки кілограмів цибулі зібрали з першої і другої грядок разом?
2) Скільки кілограмів цибулі зібрали з третьої грядки?
3) На скільки кілограмів цибулі менше зібрали з першої грядки, ніж із третьої?
Сильніші учні, скориставшись планом, самостійно записують розв’язання задачі у зошити. Решта учнів разом з учителем розглядають план розв’язання і визначають дії.
2) Перший муляр за 6 хв уклав 54 цеглини. Другий муляр за 5 хв уклав 35 цеглин. На скільки менше цеглин укладав другий муляр за хвилину?
План розв’язування:
1) Скільки цеглин укладав перший муляр за 1 хв?
2) Скільки цеглин укладав другий муляр за 1 хв?
3) На скільки менше цеглин укладав другий муляр за хвилину?
Фізкультхвилинка
2. Обчислення значень виразів
3. Розв'язування кругових прикладів
4. Доповнення нерівностей
5. «Бліцконтроль»
1) Познач правильний варіант значення виразу 63 : 7 + 2.
а) 10;
б) 11;
в) 7.
2) Розв’яжи приклад, в якому невідомий дільник.
3) Яке з чисел не є результатом таблиці множення?
8; 16; 20; 39; 42; 54.
4) При якому значенні о рівність а ∙ 8 = 64 буде правильною?
а) 8;
б) 7;
в) 9.
5) Познач вираз, значення якого більше, ніж 25.
а) 24 : 8 + 48;
б) 54 : 9 - 4;
в) 32 : 8 + 5.
6) Порівняй:
а) <;
б) >;
в) =.
7) 3 гаража виїхало 12 автомобілів, а залишилося — в 2 рази менше, ніж виїхало. На скільки автомобілів більше виїхало, ніж залишилося?
8) Маса гусака 6 кг, а індик — у 2 рази важчий. Яка маса індика?
а) 4;
б) 8;
в) 12.
9) У магазин привезли 81 кг яблук у 9 однакових ящиках. До обіду продали 5 ящиків. Скільки кілограмів яблук продали до обіду?
а) 14;
б) 45;
в) 86.
6. Офтальмологічна пауза
7. Розв'язування логічної задачі
Доберіть цифри таким чином, щоб нерівність була правильною:
Відповідь: 11 - 9 < 3; 10 - 9 < 3; 10 - 8 < 3
V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 154, завдання 6; 7.