Розробки уроків - МАТЕМАТИКА 2 клас II семестр за підручником Ф. М. Рівкінд - 2013 рік
ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО У ДРУГОМУ КЛАСІ
Урок 126. ПОВТОРЕННЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ
Мета: повторити й закріпити вивчений матеріал; удосконалювати навички усних обчислень; розвивати логічне мислення, увагу; виховувати акуратність.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання (с. 155, завдання 13; 14)
Завдання 13
— Прочитайте розв’язання кожної задачі виразом двома способами.
Завдання 14
— Якої довжини другий і третій відрізки?
2. Усна лічба
Числа |
Виконати дію |
4 і 9 |
суму чисел зменшити на 6 |
18 і 9 |
різницю чисел збільшити на 7 |
38 |
зменшити на суму чисел 22 і 3 |
3. Хвилинка каліграфії
— Запишіть три числа, кожне з яких ділиться на 3. (6; 9; 12...)
4. Математичний диктант
✵ Добуток чисел 8 і 4 зменшити на 18.
✵ Добуток чисел 8 і 8 збільшити на 16.
✵ Різницю чисел 16 і 8 збільшити у 9 разів.
✵ Суму чисел 30 і 6 зменшити у 6 разів.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ми повторимо вивчений матеріал.
IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Розв'язування задач
1) У квітковому магазині на трьох полицях стоять 85 горщиків із квітами. На першій полиці — 28 горщиків, а на другій — 32. Скільки горщиків на третій полиці?
2) Парк прибирали 32 робітники. Це на 18 менше, ніж учнів старших класів. Скільки учнів старших класів прибирали парк?
3) Коли Оксанка прочитала 6 сторінок книжки, їй залишилося прочитати в 10 разів більше. Скільки сторінок у книжці?
2. Складання виразів та обчислення їх значень
✵ Зменшуване 72, а від’ємник у 9 разів менший.
✵ Ділене 63, а дільник на 54 менший.
Один учень працює біля дошки.
Фізкультхвилинка
3. Тестування
1) Познач правильний варіант значення виразу 56 : 7 + 1.
а) 9;
б) 6;
в) 7.
2) Розв’яжи приклад, у якому невідоме — ділене.
3) Яке з чисел не є результатом таблиці множення?
6; 12; 18; 20; 23; 30.
4) При якому значенні а рівність а ∙ 8 = 48 буде правильною?
а) 6;
б) 5;
в) 7.
5) Познач вираз, значення якого більше, ніж 25.
а) 83 - 9 ∙ 4;
б) 7 ∙ 5 - 15;
в) 5 ∙ 9 - 23.
6) Порівняй: 42 :
а) <; б
) >;
в) =.
7) 3 гаража виїхало 12 автомобілів, а залишилося — в 2 рази менше, ніж виїхало. Скільки автомобілів було у гаражі?
8) Батьку 40 років, а син у 5 разів молодше. Скільки років синові?
а) 3;
б) 8;
в) 35.
9) Маса відра снігу 4 кг, а відра солі — в 7 разів більше. На скільки кілограмів важче відро солі, ніж відро снігу?
а) 4 ∙ 7 - 4;
б) 4 ∙ 7 + 4.
4. Офтальмологічна пауза
5. Розв'язування логічних задач
1) Вартість трьох іграшок 80 грн. Лялька й пінгвін коштують 50 грн, а м’яч і пінгвін — 55 грн. Скільки гривень коштує кожна іграшка?
Розв’язання
1) 50 + 55 = 105 (грн) — коштують лялька, м’яч і 2 пінгвіни;
2) 105 - 80 = 25 (грн) — коштує пінгвін;
3) 50 - 25 = 25 (грн) — коштує лялька;
4) 55 - 25 = 30 (грн) — коштує м’яч.
2) 10 жуків вишикувалися в хоровод і кожен узяв за лапку кожного зі своїх сусідів. Скільки усього лапок виявилися вільними?
Розв’язання. У кожного жука 2 лапки зайнято, а решта 4 вільні.
Відповідь: 40.
3) У сім’ї троє братів. Кожен наступний молодший попереднього на 3 роки. А сума їх віків дорівнює 15 рокам. Скільки років кожному?
Відповідь: 2; 5; 8.
4) Серед цих фігур є квадрати і кола; великі, маленькі і середні. Скільки фігур відрізняються від фігури А однією властивістю?
Розв’язання. Фігура А — це маленьке коло. Однією властивістю (розміром) відрізняються від неї велике і середнє кола (розміром), а також маленький квадрат (формою).
Відповідь: 3 фігури.
V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 155, завдання 15; 16.