Розробки уроків - МАТЕМАТИКА 2 клас II семестр за підручником Ф. М. Рівкінд - 2013 рік

ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО У ДРУГОМУ КЛАСІ

Урок 129. ВІДНІМАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ РОЗРЯД ВИДУ 34-18. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ

Мета: повторити способи віднімання двоцифрових чисел з переходом через розряд; формувати в учнів уміння розв'язувати задачі; вдосконалювати обчислювальні навички; сприяти розвитку творчих здібностей.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 156, завдання 25; 26)

Завдання 25

— Скільком людям він побажав щастя? На скільки більше дітей, ніж дорослих облив хлопчик?

Завдання 26

— Прочитайте, як ви обчислили суму чисел зручним способом.

2. Усні обчислення

1) Розв'язування прикладів.

2) Які знаки дій пропущено?

(3 ∙ 7 + 49 = 70; 3 ∙ 4 + 48 = 60)

3) Знайдіть приклади, що містять помилку. Розв'яжіть їх правильно.

4) Усне розв'язування задачі

У саду працювали 18 хлопчиків і 6 дівчаток.

— У скільки разів хлопчиків було більше, ніж дівчаток?

— У скільки разів дівчаток було менше, ніж хлопчиків?

— На скільки хлопчиків було більше, ніж дівчаток?

— На скільки дівчаток було менше, ніж хлопчиків?

— Продовжіть висловлювання:

• Щоб дізнатися, на скільки одиниць одне число більше або менше за інше, потрібно...

• Щоб дізнатися, у скільки разів одне число більше або менше за інше, потрібно...

3. Математичний диктант

• Від добутку чисел 9 і 6 відняти частку чисел 48 і 6.

• Від числа 91 відняти добуток чисел 4 і 7.

• Суму чисел 24 і 18 поділити на 7.

• Різницю чисел 21 і 15 помножити на 6.

4. Хвилинка каліграфії

— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.

54; 48; 42; ...; 36; ...; ...; 18; 12.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми повторимо способи віднімання двоцифрових чисел з переходом через розряд.

IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Робота за підручником (с. 757)

Завдання 27. Робота в групах

Усне виконання завдання.

Завдання 28

Учні коментують способи віднімання і закінчують розв’язання.

Завдання 29. Письмове виконання завдання з коментуванням способу обчислення

Завдання 30

Учні «ланцюжком» розв’язують приклади. Один учень працює біля дошки, решта — у зошитах.

2. Обчислення значень виразів

— Скільки в 1 метрі дециметрів? сантиметрів?

— Скільки в 1 дециметрі сантиметрів?

3. Відновлення рівностей

4. Розв'язування задач

1) 3а 3 год оператор набирає на комп’ютері 15 сторінок тексту. Скільки сторінок 4 оператори наберуть за 1 год?

2) Доповніть задачу числовими даними.

За [  ] пензликів заплатили [  ] грн. Скільки коштує 1 такий пензлик?

3) Складіть задачу за схемою: [  ] : [  ] = [  ] (см).

Фізкультхвилинка

5. Обчислення значень виразів

6. Офтальмологічна пауза

7. Розв'язування логічної задачі

На двох тарілках порівну цукерок. З однієї тарілки переклали на іншу 2 цукерки. На скільки цукерок стало більше на другій тарілці? (На 4)

V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 157, завдання 31; 32.





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити