Розробки уроків - МАТЕМАТИКА 2 клас II семестр за підручником Ф. М. Рівкінд - 2013 рік
ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО У ДРУГОМУ КЛАСІ
Урок 130. ПОВТОРЕННЯ ТАБЛИЦЬ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ
Мета: формувати вміння виконувати завдання на застосування табличного множення і ділення; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати мислення, математичне мовлення, творчі здібності; виховувати уважність.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання (с. 157, завдання 31;32)
Завдання 31
— Скільки літрів бензину залишилось у бочці?
Завдання 32
— Яка довжина шляху, що пролетів метелик?
2. Усна лічба
1) Гра «На пасіці».
— Бджоли збирають пилок з квітів на різних полях, але повертаються обов’язково у свій вулик. Якщо ви правильно виконаєте обчислення, то дізнаєтесь, скільки вуликів на пасіці. (77)
2) Усне розв'язування задач.
✵ У скільки разів: 6 грн більше, ніж 2 грн? ЗО м більше, ніж 6 м? 2 год менше, ніж 8 год? 18 кг більше, ніж 3 кг? 5 дм менше, ніж 40 дм?
✵ Маса дерев’яного бруска 6 кг, а маса такого самого за розміром залізного бруска у 8 разів більша. Яка маса залізного бруска? На скільки кілограмів його маса більша від маси дерев’яного?
3. Хвилинка каліграфії
— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.
7; 17; 27; ...; 47; 57; ...; ...; ...; 97.
4. Складання та обчислення значень виразів за таблицею
Ділене |
36 - 6 |
18 |
36 : 4 |
70 - 7 |
25 + 17 |
6 |
Дільник |
6 |
2 + 4 |
3 |
7 |
7 |
3 |
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ми повторимо таблиці множення і ділення.
IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Робота над задачами
1) Розв'язування задачі.
У гуртку 7 дівчаток, а хлопчиків — у 3 рази більше. На скільки більше у гуртку хлопчиків, ніж дівчаток?
Змініть питання так, щоб останньою дією було додавання.
2) Розв'яжіть і порівняйте задачі.
✵ У другому класі 30 учнів. До свята 14 учнів готують танці, 7 розучують пісні, а решта учнів учать вірші. Скільки учнів учать вірші?
✵ У другому класі 30 учнів. До свята 14 учнів готують танці, а розучують пісні — у 2 рази менше. Решта — учать вірші. Скільки учнів учать вірші?
3) Складіть обернені задачі.
✵ 7 хлопчиків поділили між собою порівну 35 абрикосів. Скільки абрикосів одержав кожен хлопчик?
✵ Листоноша приніс у бібліотеку 3 журнали, 1 брошуру і 12 газет. У скільки разів більше листоноша приніс газет, ніж журналів і брошур разом? Колективне ознайомлення зі змістом задачі, її аналіз, складання короткого запису.
Сильні учні записують розв’язання самостійно.
Решта учнів записують розв’язання, користуючись планом і схемою.
1) Скільки всього журналів і брошур приніс листоноша?
[ ] + [ ] = [ ]
2) У скільки разів більше листоноша приніс газет, ніж журналів і брошур разом?
[ ] : [ ] = [ ]
2. Фізкультхвилинка
3. Гра «Віконечка»
Один учень біля дошки розв’язує і пояснює, які числа можна поставити у «віконця», без виконання обчислень.
Учитель звертає увагу на те, що перша і друга нерівності мають по декілька значень, а рівність має тільки одне конкретне значення.
4. Офтальмологічна пауза
5. Розв'язування логічної задачі
У другому класі вчаться 3 хлопчики: Чернов, Білов і Руденко. Одного разу Чернов сказав Білову: «Цікаво, що один з нас білявий, другий — чорнявий, третій — рудий. І при цьому ні в кого з нас колір волосся не збігається з прізвищем». У відповідь Білов зауважив: «Але я не рудий». Який колір волосся в кожного з трьох хлопчиків?
Відповідь:
Білявий |
Чорнявий |
Рудий |
|
Чернов |
- |
- |
+ |
Білов |
- |
+ |
- |
Руденко |
+ |
- |
- |
V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 157, завдання 33; 34.