Розробки уроків - МАТЕМАТИКА 2 клас II семестр за підручником Ф. М. Рівкінд - 2013 рік

ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО У ДРУГОМУ КЛАСІ

Урок 131. ПОВТОРЕННЯ ТАБЛИЦЬ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ УЧНІВ. САМОСТІЙНА РОБОТА

Мета: узагальнити знання учнів про дії множення і ділення; вдосконалювати вміння розв'язувати задачі на дві дії; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, вміння працювати самостійно.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 157, завдання 33; 34)

Завдання 33

— Прочитайте обчислення задачі зручним способом.

Завдання 34

— Прочитайте вирази, у яких останньою дією є віднімання.

2. Усна лічба

1) Гра «У кого більше прикладів?».

Учням пропонують скласти і записати табличні випадки множення з наступними числами: 12; 24; 18 і так далі. Приклади складаються в зошитах. Перевірка здійснюється так: один з учнів читає приклади з відповіддю 12, решта підкреслюють у себе приклади з цією відповіддю. Виграє той, хто складе більше прикладів.

2) Гра «Так. Ні».

На дошці дані приклади: 4 ∙ 6; 3 ∙ 8; 4 ∙ 5; 3 ∙ 7; 4 ∙ 9; 5 ∙ 6. Учитель демонструє картки з числами. Якщо число є відповіддю, учні хором говорять «Так», потім читають приклад 4 ∙ 6 = 24. Якщо число не є відповіддю, говорять «Ні».

3) Робота за таблицею.

Множник

8

9

 

3

 

8

Множник

5

 

4

 

6

 

Добуток

 

36

28

27

24

24

3. Розв'язування задачі

Пакет уміщує 3 кг яблук. Скільки потрібно таких пакетів, щоб розкласти 18 кг яблук?

— Складіть дві обернені задачі та розв’яжіть їх.

— Які числа є відповідями до складених обернених задач?

4. Хвилинка каліграфії з логічним завданням

— Лічіть трійками до 45. Запишіть отримані відповіді.

Фізкультхвилинка

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми повторимо вивчені таблиці множення і ділення, напишемо самостійну роботу.

IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Робота за підручником (с. 158)

Завдання 35. Усне виконання завдання

Завдання 36. Коментоване розв'язування завдання

Учні по черзі пояснюють завдання, працюючи в своїх зошитах.

Завдання 37. Робота в групах

Завдання 39. Робота в парах

2. Самостійна робота

1 варіант

1) Розв’яжи задачу.

У дитячий садок привезли 27 кг яблук, груш — 36 кг, а апельсинів — у 9 разів менше, ніж яблук і груш разом. Скільки кілограмів апельсинів привезли у магазин?

2) Знайди значення виразу а : 4+15, якщо а = 12.

3) Замість [  ] постав потрібне число:

4) Обчисли.

5) Запиши вирази та знайди їх значення:

1) Різницю чисел 24 і 6 зменшити у 3 рази;

2) 45 збільшити на добуток чисел 5 і 5;

3) частку чисел 21 і 7 збільшити у 4 рази.

6) Закінчи речення, вставляючи пропущені числа.

1) Число 8 менше від числа 32 у [  ] рази;

2) число 37 більше від числа 19 на [  ] одиниць.

2 варіант

1) Розв’яжи задачу.

У магазин привезли 38 кг картоплі, капусти — 34 кг, а моркви — у 9 разів менше, ніж картоплі і капусти разом. Скільки кілограмів моркви привезли у магазин?

2) Знайди значення виразу а: 9 — 5, якщо а = 81.

3) Замість [  ] постав потрібне число:

4) Обчисли.

5) Запиши вирази та знайди їх значення:

1) Різницю чисел 80 і 17 зменшити у 9 разів;

2) 40 збільшити на добуток чисел 5 і 4;

3) частку чисел 36 і 4 збільшити у 3 рази.

6) Закінчи речення, вставляючи пропущені числа.

1) Число 42 більше від числа 6 у [  ] разів;

2) число 26 менше від числа 47 на [  ] одиниць.

V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 158, завдання 38; 40.





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити