Розробки уроків - МАТЕМАТИКА 2 клас II семестр за підручником Ф. М. Рівкінд - 2013 рік

МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ. ТАБЛИЧНЕ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ (продовження)

Урок 71. ТАБЛИЦЯ ДІЛЕННЯ НА 2. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ДІЛЕННЯ

Мета: скласти таблицю ділення на 2; формувати в учнів обчислювальні навички; розвивати вміння пояснювати особливості, закономірності, аналізувати, зіставляти, порівнювати; розширювати світогляд; виховувати мотивацію до навчання.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 99, завдання 572; 573)

Завдання 572

— Прочитайте по 2 вирази на ділення, які ви склали з кожного добутку.

Завдання 573

— Скільки шматочків пирога отримав кожний із друзів?

2. Усна лічба

1) Розв’яжіть приклади.

— Знайдіть приклади з відповіддю 22.

— Який з цих прикладів можна записати за допомогою дії множення? Запишіть.

11 ∙ 2 = 22

— Що означає в цьому виразі число 11? 2?

2) Відновіть нерівності.

3) Гра «Шифрувальники».

— Розшифруйте тему уроку.

30

56

20

32

84

7

80

Д

І

Л

Е

Н

Н

Я

27 + 3 = Д

26 + 30 = І

75 - 55 = Л

60 - 28 = Е

90 - 6 = Н

15 - 8 = Н

57 + 23 = Я

3. Хвилинка каліграфії

— Запишіть отримані числа в порядку зростання.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми складемо таблицю ділення числа 2.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 99-100)

Завдання 574. Колективне опрацювання матеріалу

— З рівностей на множення числа 2 складемо рівності, що містять ділення на 2.

Порівняйте таблицю множення числа 2 і таблицю ділення на 2. Що цікавого ви помітили?

Завдання 575

Учні з’ясовують, користуючись таблицею ділення на 2, яке число потрібно вставити у рівність, щоб вона стала істинною.

Завдання 576. Колективне опрацювання матеріалу

Учні порівнюють види задач на ділення. Перша задача — на ділення на вміщення, друга — на ділення на рівні частини.

Завдання 577. Коментоване розв'язування і порівняння задач за допомогою таблиці ділення на 2

Увага учнів звертається на те, що розкласти порівну — означає поділити на рівні частини.

Завдання 578

Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та самостійно розв’язують.

Завдання 579. Фронтальне вивчення змісту задачі

Під час змісту учні на дошці зображують умову задачі.

По ? л 2 бід., 12 л

Після цього учні працюють самостійно, один учень — за закритою дошкою.

Завдання 580. Самостійне виконання завдання

Один учень працює біля дошки.

2 пак. по ? кг, 6 кг

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Розв'язування завдань за допомогою таблиці ділення на 2

1)

2) У бібліотеці було видано 14 книг, по 2 книги кожному відвідувачу. Скільки було відвідувачів?

3) У двох коробках усього 12 олівців, порівну в кожній коробці. Скільки олівців в одній такій коробці?

2. Обчислення значень виразів

3. Розв'язування задач

1) Купили 9 коробок ялинкових іграшок, по 2 іграшки в кожній, і ще 6 кульок. Скільки всього іграшок купили?

2) 18 цукерок роздали дітям по 2 штуки. Скільки дітей отримали цукерки?

3) У три бідони налили 100 л молока. У перший з них — 35 л, в другій — 37 л. Скільки літрів молока налили в третій бідон?

4) На пришкільній ділянці працювали 22 хлопчики і 15 дівчаток. У приміщення перейшли працювати 8 дівчаток. Скільки учнів залишилося працювати на пришкільній ділянці?

Розв’яжіть цю задачу різними способами.

4. Офтальмологічна пауза

5. Розв'язування логічних задач (додаток)

1) Три брати вчилися в різних класах однієї школи: Іван, Сашко і Сергій. Іван був не старший від Сергія, а Сашко — не старший від Івана. Назвіть ім’я старшого з братів, середнього, а потім — молодшого.

Відповідь:


Іван

Сашко

Сергій

старший

-

-

+

середній

+

-

-

молодший

-

+

-

2) Дванадцятеро дітей для гри розподілилися на 2 команди і 2 суддів. Скільки гравців у кожній команді?

Скільки гравців у командах? (12 - 2 = 10) Скільки гравців у кожній команді? (10 : 2 = 5)

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 101, завдання 581; 582.






Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити