Розробки уроків - МАТЕМАТИКА 3 клас I семестр - за підручником М. В. Богдановича - 2014 рік

ПОВТОРЕННЯ МАТЕРІАЛУ 2-ГО КЛАСУ. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З РІВНЯННЯМ

Урок 28. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА СПОСІБ ЗВЕДЕННЯ ДО ОДИНИЦІ (другий вид). РОЗВ'ЯЗУВАННЯ РІВНЯНЬ НА ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО МНОЖНИКА

Мета: формувати вміння розв'язувати задачі на спосіб зведення до одиниці; рівняння на знаходження невідомого множника; вдосконалювати знання таблиць множення і ділення, вміння використовувати їх на практиці; розвивати обчислювальні навички; логічне мислення, математичне мовлення; виховувати інтерес до вивчення точних наук.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання

2. Усні обчислення (с. 36, завдання 249)

3. «Весела лічба»

• У полі, там де грядки густо,

Зайці зрізали капусту.

5 зайчиків попід тин

Склали 35 капустин.

На скільки капустин більше поклали

(Однаково працювали!)

9 зайчиків сіреньких,

Роботящих, хоч маленьких?

• Мама-зайчиха дітям на зиму

Харчів придбала повну торбину:

Моркви — 8 кг,

Капусти — в 7 разів більше.

На скільки кілограмів більше капусти,

Ніж моркви, має заяча сім’я?

Підкажіть, прошу вас я!

4. Фронтальне опитування

1) Робота над виразами.

— Складіть вирази та знайдіть їх значення.

• Різницю чисел 73 і 66 помножити на 7.

• Від числа 80 відняти частку чисел 42 і 7.

• Суму чисел 37 і 23 розділити на добуток 2 і 3.

2) Розв'яжіть рівняння.

1 варіант: 56 - х = 24;

2 варіант: 39 - х = 17.

3) Розв'яжіть задачу (с. 35, завдання 247).

— Хто бажає зачитати вираз до задачі? (а ∙ 2 - а)

— Поясніть, про що дізналися в кожній дії.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми будемо розв’язувати задачі на спосіб зведення до одиниці, рівняння на знаходження невідомого множника, а також вдосконалюватимемо обчислювальні навички.

IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ

1. Усні обчислення (c. 35, завдання 248)

— Знайдіть невідомі множники.

2. Розв'язування рівнянь з коментуванням (с. 36, завдання 250)

— Як знайти невідомий доданок?

— Як знайти невідомий множник?

3. Робота над задачею (с. 36, завдання 251)

— Складіть та розв’яжіть задачу за таблицею.

Розв’язання

1) 21 : 7 = 3 (грн) — ціна 1 кг яблук.

2) 39 = 27 (грн).

Перевірка виконаної роботи.

Фізкультхвилинка

Учитель

Учні

Трава низенька-низенька,

(Роблять присідання.)

Дерева високі-високі,

(Піднімають руки вгору.)

Вітер дерева колише-гойдає

(Обертаються.)

То направо, то наліво нахиляє,

(Нахиляються вправо, вліво.)

То вгору, то назад,

(Потягуються вгору, назад.)

То вниз нагинає.

(Нахиляються вперед.)

Птахи летять-відлітають,

(Махають руками-«крильми».)

А учні тихенько за парти сідають.

(Сідають за парти.)

V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1. Робота над задачею (с. 36, завдання 252)

Аналіз умови задачі. Складання короткого запису.

18 л — 6 банок

24 л — ?

— Скільки літрів томатного соку в одній банці?

— Скільки треба таких банок, щоб розлити ще 24 л соку?

Розв’язання

1) 18 : 6 = 3 (л) — в одній банці

2) 24 : 3 = 8 (б.)

Відповідь: потрібно 8 банок, щоб розлити ще 24 л соку.

2. Самостійна робота (с. 36, завдання 253)

3. Завдання з логічним навантаженням (с. 36, завдання 254)

1) 3 ∙ 4 = 12 (см) — довжина прямокутника

2) Р = (12 + 3) ∙ 2 = 30 (см)

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

— Над чим працювали на уроці?

Гра «Множники загубилися»

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 36, завдання 255; 256.



Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити