Розробки уроків - МАТЕМАТИКА 3 клас I семестр - за підручником М. В. Богдановича - 2014 рік
ПОВТОРЕННЯ МАТЕРІАЛУ 2-ГО КЛАСУ. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З РІВНЯННЯМ
Урок 30. ПОВТОРЕННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ ЧИСЕЛ НА 8. ЗАДАЧІ НА СПОСІБ ЗВЕДЕННЯ ДО ОДИНИЦІ (другий вид)
Мета: формувати вміння розв'язувати задачі на спосіб зведення до одиниці; закріпити навички табличного множення і ділення на 8; навчати використовувати вивчений матеріал під час розв'язування задач і прикладів; розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, математичне мовлення; виховувати самостійність.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання
2. Гра «Ерудит»
— Що таке бамбук?
— Обчисліть приклади та знайдіть правильну відповідь.
• Дерево, якщо відповідь дорівнює 60.
• Кущ, якщо відповідь дорівнює 70.
• Трава, якщо відповідь дорівнює 50.
3. Запис виразів та знаходження їх значень
• Ділене 56, дільник є різницею чисел 14 і 7.
• Зменшуване виражене добутком чисел 7 і 9, від’ємник 8.
• Ділене виражене сумою чисел 15 і 48, дільник 7.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ми закріпимо знання таблиці множення і ділення на 8; навчимося використовувати знання таблиці під час розв’язування задач і прикладів.
IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ
1. Підготовча робота (c. 37, завдання 264)
— Замініть додавання множенням.
— Знайдіть добуток та складіть рівність з діленням на 8.
8 + 8 + 8 + 8 + 8 + 8 + 8
2. Робота за таблицею множення і ділення чисел на 8 (с. 37, завдання 265)
— Прочитайте таблицю множення на 8.
— Яким правилом користувалися, коли складали таблицю? (Від перестановки множників добуток не зміниться.)
— Письмово складіть таблицю ділення на 8.
— Яким правилом користувалися, коли складали таблицю? (Якщо добуток розділити на один з множників, то отримаємо другий множник.)
3. Тренувальна вправа (с. 38, завдання 266)
— Розв’яжіть приклади з коментуванням, користуючись таблицями.
4. Робота над задачею (с. 38, завдання 268)
— Прочитайте задачу.
— Розгляньте схему задачі.
— Складіть план розв’язання задачі.
— Розв’яжіть задачу окремими діями.
Фізкультхвилинка
V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1. Робота над задачею (с. 38, завдання 269)
Аналіз умови задачі.
5 ігр.— 30 грн
? — 18 грн
— Скільки заплатили за 5 іграшок?
— Як дізнатися, скільки коштує 1 іграшка? (30 : 5 = 6 (грн))
— А якщо у вас 18 грн, скільки іграшок ви зможете купити? (3 іграшки, тому що 18 : 6 = 3.)
— Запишіть розв’язання задачі по діях, а потім — виразом. (18 : (30 : 5) = 3))
2. Творча робота над задачею
— Складіть обернену задачу та розв’яжіть її.
5 ігр. — 30 грн
3 ігр. — ?
30 : 5 ∙ 3 = 18 (грн)
3. Самостійна робота
1 варіант |
2 варіант |
7 дм - 7 см |
8 дм - 8 см |
64 см : 8 |
8 см ∙ 6 |
5 дм 6 см + 4 см |
4 дм 7 см + 3 см |
4. Робота над задачею (с. 38, завдання 267)
Самостійний запис розв’язання задачі з наступною перевіркою.
8 ∙ 9 - 30 = 42 (кг)
5. Завдання з логічним навантаженням (с. 38, завдання 270)
VІ. ПІДСУМОК УРОКУ
— Над чим працювали на уроці?
— Що нового дізналися?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 38, завдання 271; 272.