Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

УРОКИ МАТЕМАТИКИ В 4 КЛАСІ - До підручника МАТЕМАТИКА, 4 клас М. В. Богдановича - 2015 рік

ІІ СЕМЕСТР (71 ГОД)

МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ НА РОЗРЯДНІ ЧИСЛА

31/2. ТЕМА: МНОЖЕННЯ КРУГЛИХ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА РОЗРЯДНІ, РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ З БУКВЕНИМИ ДАНИМИ ТА НА ПРОПОРЦІЙНИЙ ПОДІЛ (839-848)

ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ З МНОЖЕННЯМ КРУГЛИХ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА РОЗРЯДНІ; ФОРМУВАТИ ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ З БУКВЕНИМИ ДАНИМИ ТА НА ПРОПОРЦІЙНИЙ ПОДІЛ

I. Перевірка домашнього завдання

Фронтальне пояснення плану і вибору дій у розв’язанні задачі 837 та обчислення окремих виразів вправи 838.

II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів

1. Завдання для опитування.

1) Обчислити: 736 ∙ 400; 2 т 360 кг ∙ 30.

2) Задача. Маса двох ящиків з яблуками та трьох таких самих ящиків з грушами дорівнює 120 кг. Скільки кілограмів фруктів у кожному ящику?

2. Усні обчислення.

III. Повідомлення теми та мети уроку

Учитель повідомляє, що на уроці діти будуть множити круглі багатоцифрові числа на розрядні, розв’язуватимуть задачі з буквеними даними та на пропорційний поділ.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Пояснення подати, використовуючи переставний та сполучний закони, за матеріалом вправи 839. Як змінили кожний з множників? Які закони множення використали? Скільки нулів у добутку? Скільки всього нулів в обох множниках? Розглянути письмове множення, зробити висновок.

2. Вправу 840 виконати під керівництвом учителя.

3. Вправа 841 - виконати колективно перший рядок, другий - самостійно.

V. Повторення та узагальнення вивченого матеріалу

1. Задачу 842 розв’язати самостійно.

2. Задачі 843, 844 записати коротко у вигляді таблиці або відрізками. Проаналізувати, розв’язання записати самостійно. Змінити запитання задачі так, щоб у розв’язанні додалася ще одна дія.

3. Самостійна робота за вправою 845, для сильніших - задача 846.

4. Додаткові диференційовані завдання.

Задача 1. У двох дівчаток 11 олівців. Якби в однієї з них стало на 5 олівців більше, то олівців у неї було б у 3 рази більше, ніж у іншої дівчинки. Скільки олівців у кожної дівчинки?

Задача 2. Чи достатньо для фарбування підлоги в класі завдовжки 9 м і завширшки 6 м п’яти банок фарби, по 3 кг в кожній, якщо на м2 йде 250 г фарби?

VI. Підсумок уроку

Чого навчилися на уроці? Розповіді учнів про успіхи та труднощі.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.