Математика 4 клас I семестр - Розробки уроків - за підручником М. В. Богдановича - 2015 рік

ПОВТОРЕННЯ МАТЕРІАЛУ 3-го КЛАСУ. ВИВЧЕННЯ ПИСЬМОВОГО МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ В МЕЖАХ 1000

Урок 10. ПИСЬМОВІ ПРИЙОМИ МНОЖЕННЯ НА КРУГЛЕ ЧИСЛО РОЗВ'ЯЗУВАННЯ РІВНЯНЬ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ СУМИ ДВОХ ДОБУТКІВ

Мета: вчити учнів застосовувати письмові прийоми множення на кругле число; вдосконалювати обчислювальні навички та вміння учнів розв'язувати задачі; розвивати мислення; виховувати уважність.

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання

— Прочитайте складені вирази.

(630 + 210) : 3 = 280

(705 - 245) : 10 = 46

— Поясніть значення кожного виразу в задачі 91.

2. Математичний диктант

— Запишіть тільки відповіді.

• Множники 5 і 5, знайти добуток.

• Ділене 42, дільник 6, знайти частку.

• Знайти добуток чисел 8 і 3.

• Знайти частку чисел 21 і 7.

• У скільки разів число 4 менше від 16?

• У скільки разів 48 більше від 6?

— Перевірте результати диктанту з екрану.

3. Індивідуальне опитування. Робота за картками

Картка 1

1. Обчислити.

2. Записати числа: дев’ятсот один; дев’яносто один; дев’ятсот; один; п’ятсот п’ятнадцять; п’ятсот п’ять; п’ятсот п’ятдесят.

Картка 2

1. Обчислити.

2. Записати числа: двісті; двісті два; двісті двадцять; двісті двадцять два; сімсот сім; сімсот сімдесят сім.

III. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1. Підготовча робота

Завдання 92 (з коментуванням)

Учні замінюють розрядні числа 30; 60; 90; 400; 700 добутком за зразком.

Зразок:

Завдання 93

За записами учні пояснюють, як можна множити число на добуток.

2. Ознайомлення з письмовим множенням на кругле число

Завдання 94

За записами учні пояснюють усний і письмовий способи множення на розрядні числа. Пригадують, як потрібно записувати другий множник при письмовому множенні на розрядні числа.

3. Первинне закріплення

Завдання 95 (з коментуванням)

Учні виконують множення письмово.

4. Фізкультхвилинка

5. Робота над задачами

Завдання 96

Аналіз умови і складання короткого запису задачі.

План розв’язання задачі

1) Яка маса 20 крісел?

2) Яка маса 10 стільців?

3) Яка загальна маса офісних меблів?

Сильніші учні розв’язують задачу самостійно виразом, решта — за допомогою вчителя. Один учень працює біля дошки.

Розв’язання

1) 25 ∙ 20 = 500 (кг) — маса 20 крісел;

2) 15 ∙ 10 = 150 (кг) — маса 10 стільців;

3) 500 + 150 = 650 (кг)

2520 + 15 10 = 650 (кг)

Відповідь: загальна маса офісних меблів 650 кілограмів, навантажених на автомобіль.

Робота в групах (завдання 97)

— Доберіть числові дані та розв’яжіть задачі.

1) а ∙ 3 + b ∙ 4

2) (a + b): 2

6. Розв'язування рівнянь (завдання 98)

1-й ряд — перший стовпчик;

2-й ряд — другий стовпчик;

3-й ряд — третій стовпчик.

— Як знайти невідомий доданок?

— Як знайти невідоме зменшуване?

— Як знайти невідоме ділене?

— Як знайти невідомий дільник?

— Як знайти невідомий множник?

7. Завдання для допитливих «Банк математичних цікавинок»

Завдання 99

IV. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Завдання 100; 101 (с. 16).

V. ПІДСУМОК УРОКУ

— Що вивчали на уроці?

— Яке завдання вам найбільше сподобалося? Чому?






Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.