Математика 4 клас I семестр - Розробки уроків - за підручником М. В. Богдановича - 2015 рік

ПОВТОРЕННЯ МАТЕРІАЛУ 3-го КЛАСУ. ВИВЧЕННЯ ПИСЬМОВОГО МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ В МЕЖАХ 1000

Урок 15. ПИСЬМОВЕ ДІЛЕННЯ НА ДВОЦИФРОВЕ ЧИСЛО. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ. САМОСТІЙНА РОБОТА

Мета: закріплювати вміння учнів письмово ділити на двоцифрове число, розв'язувати задачі; вдосконалювати навички усних обчислень; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета.

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання

— Прочитайте відповіді завдання 137.

— Поясніть розв’язання задачі 138.

1) 720 : 9 = 80 (ламп.) — в одній коробці;

2) 80 ∙ 4 = 320 (ламп.) — відправили в один магазин;

3) 80 ∙ 5 = 400 (ламп.) — відправили в інший магазин.

— Як можна перевірити розв’язання задачі?

80 ∙ 4 + 80 ∙ 5 = 720 (ламп.)

2. Усні обчислення (завдання за вибором учителя)

III. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1. Гра «Мікрофон» (завдання 139, усно)

52 : 8 = 6 (ост. 4)       

25 : 4 = 6 (ост. 1)

15 : 4 = 3 (ост. 3)       

9 : 4 = 2 (ост. 1)

2. Коментоване розв'язування виразів на ділення

Завдання 140

— Серед чисел виберіть відповіді. Прочитайте приклади з цими відповідями.

7; 11; 5; 3; 2; 9; 6; 4

3. Робота над задачами

Завдання 141 (колективна робота)

— Чи можемо відразу відповісти на запитання задачі? (Ні. Потрібно знайти, на скільки зменшилася маса цеглини.)

— Як знайти частину від числа?

1) 350 : 5 = 70 (кг) — зменшилася маса цеглини;

2) 350 - 70 = 280 (кг) — маса цеглин після сушіння та випалювання.

Завдання 143

План розв’язання

1) Скільки посадили кленів?

2) Скільки всього дерев росте у парку?

Самостійне розв’язування задачі.

1) 276 + 48 = 324 (3.) — кленів;

2) 276 + 324 = 600 (5.) — усього;

3) 600 : 30 = 20 (рядів) — по 30 дерев посадили.

4. Завдання для допитливих «Банк математичних цікавинок»

Завдання 142

1) 6 + 8= 14 (см) — довжина двох смужок;

2) 490 : 14 = 35 (с.)

Відповідь: дістали 35 смужок кожного розміру.

5. Фронтальна робота. Розв'язування задачі за короткою умовою

5 ящ. — 60 кг

7 ящ. — ?

Розв’язання

1) 60 : 5 = 12 (кг) — яблук в одному ящику;

2) 12 ∙ 7 = 84 (кг) — яблук в семи ящиках.

6. Знаходження значень виразів

Розв'язування прикладів «ланцюжком» з коментуванням

7. Фізкультхвилинка

IV. САМОСТІЙНА РОБОТА

1 варіант

1. Задача.

У п’яти класах 150 учнів, порівну в кожному. Скільки учнів у трьох таких класах?

2. Накресли відрізок АВ = 96 мм. Познач на ньому точку D так, щоб довжина відрізка AD становила 1/4 довжини відрізка АВ.

3. Розв’яжи приклади.

1 м : 4               1 кг - 310 г

168-4                207 : 9

2 варіант

1. Задача

За 4 однакових спортивних костюми заплатили 280 грн. Скільки гривень заплатили за 7 таких костюмів?

2. Накресли відрізок CD = 85 мм. Познач на ньому точку Е так, щоб довжина відрізка СЕ становила 1/5 довжини відрізка CD.

3. Розв’яжи приклади.

1 кг : 4              1 км — 650 м

272 ∙ 3               301 : 7

V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Завдання 144; 145 (с. 22).

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

— Чого вчилися на сьогоднішньому уроці?

— Що здалося складним?

— Що ви очікували від сьогоднішнього уроку?

— Чи виправдалися ваші очікування?






Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.