Математика 4 клас I семестр - Розробки уроків - за підручником М. В. Богдановича - 2015 рік

НУМЕРАЦІЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ

Урок 19. УТВОРЕННЯ ДРУГОЇ ТИСЯЧІ. ПОВТОРЕННЯ ПОЗАТАБЛИЧНОГО ДІЛЕННЯ НА ОДНОЦИФРОВЕ ЧИСЛО. ЗАДАЧІ НА СПІЛЬНУ РОБОТУ

Мета: вчити учнів читати, записувати числа в межах 2000, лічити тисячами до 10 тисяч; повторити позатабличне ділення на одноцифрове число; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета.

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання

2. Математичний диктант

— Запишіть тільки відповіді.

• Знайти суму чисел 63 і 27, обчислити половину від неї.

• Різницю чисел 36 і 17 збільшити в 5 разів.

• Добуток чисел 8 і 9 зменшити в 6 разів.

• Суму чисел 36 і 28 зменшити в 32 рази.

• Хлопчик зранку знайшов у лісі 12 грибів, а ввечері у нього було 42 гриба. Скільки грибів знайшов хлопчик після обіду?

• Щука живе 260 років, а короп — 150 років. На скільки років довше живе щука?

• Сторона квадрата дорівнює 19 см. Чому дорівнює його периметр?

• Акація зростає 100 років, а дуб — у 10 разів довше. Скільки років росте дуб?

• Пташка-мухоловка за день пролітає 50 км, а поштовий голуб — у 10 разів більше. Скільки кілометрів за день пролітає поштовий голуб?

Відповіді: 45; 95; 12; 2; 30 грибів; 110 років; 76 см; 1000 років; 500 км.

III. РОБОТА НАД НОВИМ МАТЕРІАЛОМ

1. Робота за підручником

Завдання 167

Перша і друга частини цього завдання виконуються усно, третя — письмово з коментуванням.

Пояснення вчителя

— Чотирицифрові числа починають записувати з розряду тисяч, в тому самому порядку, як і читають.

У числі 1999 маємо 1 тис., 9 сот., 9 дес, 9 од.

Це записують так: 1999 = 1000 + 900 + 90 + 9.

Додамо до числа 1999 одиницю.

1999 + 1 =

1000 + 900 + 90 + 9 + 1 =

= 1000 + 900 + 90 + 10 =

= 1000 + 900 + 100 =

= 1000 + 1000 =

= 2000

Отже, наступним за числом 1999 є число 2000. Із запису 1000 + 1000 = 2000 виходить, що тисячами можна рахувати як новими лічильними одиницями.

Завдання 168 (колективно)

— Запишіть число тисячами від 1000 до 10 000.

10 000 — найменше п’ятицифрове число.

— Полічіть тисячами в прямому і в зворотному порядку.

2. Фізкультхвилинка

Один, два — руки вище, вище голова.

Три, чотири — руки тихо опустили.

П’ять, шість, сім — стати тихо всім

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1. Розв'язування виразів

Завдання 170

Учні розв’язують приклади самостійно. Самоперевірка — з дошки. Один учень працює біля дошки.

380 : 2 = 200 : 2 + 180 : 2 = 190;

900 : 5 = 500 : 5 + 400 : 5 = 180;

900 : 20 = 800 : 20 + 100 : 20 = 45;    

480 : 40 = 400 : 40 + 80 : 40 = 12

2. Робота над задачами

Завдання 169 (усно)

Завдання 171

Учні самостійно ознайомлюються з умовою задачі.

Повторення змісту задачі об’єднується зі складанням короткого запису.

Розв’язання задачі учні записують у зошитах і на дошці окремими діями.

1) 36 : 3 = 12 (кг) — малини;

2) 12 ∙ 5 = 60 (кг) — аґрусу;

3) 60 - 36 = 24 (кг)

Відповідь: на 24 кг більше зібрали аґрусу, ніж смородини.

Завдання 172

— Розв’яжіть задачу, склавши вираз.

80 : 2 : 5 = 8 (столів)

Творча робота над задачею

Розв’язавши задачу виразом, учні розв’язують її іншим способом.

3. Робота з геометричним матеріалом (колективно)

Завдання 173

1; 4 — прямокутники;

2; 3; 5 — не прямокутники.

V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Завдання 174; 175 (с. 28).

VI. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

Метод «Мікрофон»

Учні по черзі висловлюються, закінчуючи речення:

• Мені на уроці сподобалось...

• Найкраще на уроці у мене виходило...

• Сьогодні на уроці я вчився ...

• Урок завершую з... настроєм.






Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.