Математика 4 клас I семестр - Розробки уроків - за підручником М. В. Богдановича - 2015 рік

НУМЕРАЦІЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ

Урок 20. УТВОРЕННЯ ЧОТИРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ З РОЗРЯДНИХ ЧИСЕЛ. КУТ

Мета: вчити учнів читати і записувати чотирицифрові числа, представляти їх у вигляді суми розрядних доданків і навпаки, визначати, скільки всього в чотирицифрових числах тисяч, сотень, десятків; розширити уявлення про кут, вчити школярів будувати різні кути за допомогою лінійки; повторити правило знаходження периметра многокутника; розвивати уважність; виховувати інтерес до предмета.

ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання

2. Усні обчислення

Гра «Хто швидше?»

1-ша команда

2-га команда

3-тя команда

600 : 10 + 20 (80)

700 : 10 + 20 (90)

800 : 10 + 20 (100)

600 : 6 - 20 (80)

700 : 7 - 20 (80)

800 : 8 - 20 (80)

630 : 9 ∙ 2 (140)

720 : 8 ∙ 3 (270)

540 : 6 ∙ 4 (360)

229 + 50 : 5 (239)

290 - 80 : 8 (280)

270 - 60 : 6 (260)

— На аркуші паперу Знайка написав число 686. Як, не виконуючи жодних обчислень, він отримав число, на 303 більше?

Відповідь: 989 — перевернув 686.

3. Математичний диктант

• Чому дорівнює добуток, якщо один із множників дорівнює 126, а інший — 1?

• Знайти добуток чисел 180 і 3.

• Чому дорівнює добуток, якщо один із множників дорівнює 0?

• Різницю чисел 300 і 250 збільшити в 4 рази.

• Добуток чисел 160 і 3 збільшити в 2 рази.

• Добуток трьох чисел дорівнює 60. Перше число дорівнює 3, друге — 4. Чому дорівнює третє число?

1/3 числа становить 90. Чому дорівнює число?

• Частку 360 і 6 збільшити в 4 рази.

Відповіді: 126; 540; 0; 200; 960; 5; 270; 240.

4. Фізкультхвилинка

III. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1. Фронтальна робота

Завдання 176; 177 (усно)

Завдання 178

— Якщо в чотирицифровому числі є одиниці кожного з розрядів, то при розкладанні на розрядні доданки буде 4 доданки. Якщо в числі відсутні одиниці певного розряду, то доданків буде менше чотирьох.

Учні розкладають числа на розрядні доданки.

1587 = 1000 + 500 + 80 + 7;

2579 = 2000 + 500 + 70 + 9;

3650 = 3000 + 600 + 50 (відсутні одиниці)

5005 = 5000 + 5; (відсутні сотні і десятки)

6800 = 6000 + 800; (відсутні десятки і одиниці)

2040 = 2000 + 40; (відсутні сотні і одиниці)

4032 = 4000 + 30 + 2; (відсутні сотні)

6704 = 6000 + 700 + 4; (відсутні десятки)

— У яких числах відсутні одиниці певного розряду? Назвіть розряд.

Завдання 179

Учні записують сушу одним числом.

6000 + 500 + 40 + 1 = 6541;

4000 + 600 + 20 = 4620;

8000 + 1 = 8001.

2. Творча робота над задачею

Завдання 181

Пояснення дітей:

57 : 3 — кількість телят;

57 : 3 + 57 — усього корів і телят;

57 - 57 : 3 — на скільки корів менше, ніж телят.

3. Робота в парах. Знаходження периметра многокутників

Завдання 180

— Назвіть інші фігури, зображені на малюнку. (Відрізок, ламана)

4. Практична робота

Завдання 182

Учні читають пояснення про кут.

Будують у зошитах гострий і тупий кути за допомогою лінійки.

5. Закріплення знань

— Запишіть суму як одне число.

4000 + 500 + 80 + 4  

9000 + 40 + 3           

7000 + 200 + 30 + 2

— Розкладіть числа на розрядні доданки.

2820; 5483; 7245; 6852

— Назвіть попередні і наступні числа до поданих.

(1890; 2000; 5030; 7002 (1889, 1891; 1999, 2001; 5029, 5031; 7001; 7003))

— Додайте відповіді в порядку зростання і дізнайтеся назву однієї з частин світу.

— Використовуючи цифри 0; 3; 6; 9, напишіть найбільше і найменше чотирицифрові числа. (9630 і 3069)

IV. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Завдання 183; 184 (с. 29-30).

V. ПІДСУМОК УРОКУ

— Чого вчилися на сьогоднішньому уроці?

— Що вдалося найкраще?

— Що спричинило труднощі?




Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити