Математика 4 клас I семестр - Розробки уроків - за підручником М. В. Богдановича - 2015 рік

ПОВТОРЕННЯ МАТЕРІАЛУ 3-го КЛАСУ. ВИВЧЕННЯ ПИСЬМОВОГО МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ В МЕЖАХ 1000

Урок 3. НУМЕРАЦІЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. СКЛАДАННЯ ВИРАЗІВ. ОБЕРНЕНІ ЗАДАЧІ

Мета: вдосконалювати обчислювальні навички учнів у межах 1000, вміння складати вирази; розвивати вміння розв'язувати обернені задачі; виховувати інтерес до предмета.

ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання

2. Усні обчислення. Гра «Математична естафета»

Змагаються хлопчики з дівчатками. (Виконавши обчислення, учень передає естафету іншому.)

 (В останньому прикладі результат обчислення закритий карткою з прапорцем «фініш». Якщо результати останніх учасників збігаються з записом на дошці, то всі діти провели обчислення правильно.)

3. Математичний диктант

• Запишіть, скільки десятків в числі 470. (7)

• Звільніте число 70 у 3 рази. (210)

• Збільште це число на 6. (216)

• Знайдіть одну третю від цього числа. (72)

• Збільште дане число в 4 рази. (288)

• Відніміть від нього 16. (272)

• Знайдіть одну четверту від даного числа. (68)

• Запишіть число, в якому стільки десятків скільки й одиниць. (55)

• Скільки до нього треба додати, щоб утворилося 62. (7)

• Помножте дане число саме на себе. (49)

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ

1. Гра «Ланцюжок» (завдання 2211))

2. Робота над виразами

Завдання 23 (робота в групах)

Учні перевіряють правильність складених виразів. (Вирази за схемами складено правильно.)

Завдання 27. Самостійна робота з подальшою взаємоперевіркою в парах

(324 + 548) - (130 - 67) = 809

(308 - 136) + (354 + 98) = 624

3. Фізкультхвилинка

4. Робота над задачами

Завдання 24

Аналіз умови задачі. Складання короткої умови.

— Яким є головне питання?

— Чи можемо відразу відповісти на питання задачі? Чому?

— Про що дізнаємося першою дією? другою?

— Якою дією відповімо на головне питання задачі?

Один учень записує розв’язання задачі з коментуванням біля дошки.

1) 90 ∙ 3 = 270 (уч.) — відвідало другого дня;

2) 270 + 90 = 360 (уч.) — відвідало за два дні;

3) 360:6 = 60 (уч.)

Відповідь: 60 учнів четвертих класів відвідали музей за ці 2 дні.

Завдання 25

Аналіз умови задачі. Складання короткої умови

 

Кількість предметів

Маса 1 предмета

Загальна маса

Дивани

5 штук

130 кг

Стільці

6 штук

7

План розв’язання

• Скільки важать 5 диванів?

• Скільки важать 6 стільців?

• Скільки важить один стілець?

Запис розв’язання задачі диференційовано: сильніші учні розв’язують по діях самостійно; решта — за допомогою вчителя.

1) 130 ∙ 5 = 650 (кг) — важать 5 диванів;

2) 950 - 650 = 300 (кг) — важать 6 стільців;

3) 300 : 6 = 50 (кг)

Відповідь: маса одного стільця 50 кг.

Творча робоча над задачею

Учні складають обернену задачу, щоб знайти число 950, та розв’язують її.

 

Кількість предметів

Маса 1 предмета

Загальна маса

Дивани

5 штук

130 кг

Стільці

6 штук

50 кг

Завдання 28. Фронтальна робота

Учні колективно складають умову до задач та розв’язують їх, складаючи вираз.

1) 20 ∙ 4 + 30 ∙ 3 = 170(кг)

2) 10 ∙ 6 - 10 ∙ 6 : 3 = 40 (л)

5. Самостійна робота

До кожної нерівності доберіть по 2 значення змінної о, щоб нерівність була істинною.

6. Завдання для допитливих «Банк математичних цікавинок» (завдання 29)

Відповідь: 6 способами.

V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Завдання 30; 31 (с. 7).

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

— Чи сподобалося вам розв’язувати задачі?

— Яке завдання виконували легко, із задоволенням?

— Яке завдання здалося складним?






Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.