Математика 4 клас I семестр - Розробки уроків - за підручником М. В. Богдановича - 2015 рік

НУМЕРАЦІЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ

Урок 39. ОДИНИЦІ ВИМІРЮВАННЯ ЧАСУ. ЗАДАЧІ З БУКВЕНИМИ ДАНИМИ

Мета: систематизувати уявлення учнів про одиниці вимірювання часу; закріплювати вміння переходити від одних одиниць вимірювання величин до інших; удосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення; виховувати бережливе ставлення до часу.

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання

2. Усні обчислення

Гра «Загадай число»

• Загадайте число. Додайте до нього 5, відніміть 3, додайте 2, відніміть загадане число, додайте 6. Ваше число 10.

• Загадайте число не більше 10. Додайте до нього число, яке йому дорівнює, результат помножте на 3, а потім поділіть на загадане число. Ваше число 6.

• Загадайте число. Помножте його на 4, відніміть загадане число, поділіть на 3. Ви отримали загадане число.

— Визначте закономірність запису чисел кожного рядка та запишіть ще по декілька чисел

588; 590; 592; 594;...

909; 808; 707; 606; ...

1000; 950; 900;...

3. Математичний диктант

• Яке число потрібно додати до 5570, щоб отримати 5600?

• На скільки 20 с менше 1 хв?

• У скільки разів 40 км більше, ніж 40 м?

• Звільніте 32 у 10 разів та додайте до найближчого круглого числа.

• Знайдіть різницю чисел 540 і 9.

• Знайдіть половину від числа 840.

• Сума двох чисел 830, одне з них 250. Знайдіть інше число.

• Скільки годин складають 420 хв?

• Знайдіть частку чисел 3200 і 4.

III. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1. Фронтальна бесіда

— З яких частин складається доба?

— Скільки годин у добі?

— Що більше: 1 год чи 1 хв?

— Яку найменшу одиницю часу ви знаєте?

— Скільки секунд в 1 хв?

— Погляньмо на таблицю, пригадаймо, що:

1 доба = 24 год  

1 год = 60 хв      

1 хв = 60 с

2. Робота з годинником

— Скільки обертів за добу робить мала стрілка?

— Скільки обертів за добу робить велика стрілка?

— Яка стрілка рухається найшвидше?

— Покажіть 7 год 20 хв; пів на десяту; 24 години; час завершення уроку.

3. Підготовча робота

Заміна більших одиниць вимірювання часу меншими

(Перші вправи на перетворення коментує вчитель.)

Запиши у секундах 5 хв.

Міркуємо так: в одній хвилині міститься 60 секунд, а в 5 хвилинах — у 5 разів більше, тобто 60 ∙ 5 = 300 с.

Завдання 368 (фронтально)

Заміна менших одиниць вимірювання часу більшими

Запиши у хвилинах 180 с.

Хід міркування: 60 с — це 1 хвилина, а у 180 с — стільки хвилин, скільки разів по 60 вміститься у числі 180, тобто 180 : 60 = 3 (хв).

Запиши у секундах 3 хв 50 с.

Пояснюємо: 3 хвилини — це 60 ∙ 3 = 180 с, та ще 50 с, маємо 180 + 50 = 230 (с).

Завдання 369 (фронтально)

4. Фізкультхвилинка

IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Дії з іменованими числами

Завдання 362; 363; 364; 365 (усно)

Завдання 370 (з коментуванням)

21 год 15 хв = 1275 хв

17 хв 47 с = 1067 с

47 діб 8 год = 1136 год

15 год 29 хв = 929 хв

Завдання 371. Самостійна робота з подальшою самоперевіркою з дошки

Один учень працює за дошкою.

2. Робота над задачами

Завдання 366

— Прочитайте задачу.

— Скільки купили холодильників? пральних машин?

— Яка ціна холодильника? пральної машини?

Учні самостійно складають вираз. Один учень працює за дошкою. Самоперевірка — з дошки.

а ∙ 3 + b ∙ 2 — вартість усієї покупки.

Завдання 367 (колективно)

Після роботи над текстом задачі учні аналізують її, складають вираз.

а - (b ∙ 3) : 8 — коштує тренажер.

V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Завдання 372; 373 (с. 60).

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

— Що нового дізналися на уроці?

— Чого вчилися?

— Хто був найактивнішим на уроці?





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити