Математика 4 клас - Розробки уроків - за підручником С.О. Скворцова - 2015 рік

Розділ ІІ

Урок №17 ( с. 36 – 37)

Мета: формувати навички письмового ділення трицифрового числа на одноцифрове.

Тип уроку: засвоєння нового матеріалу.

Дидактичні задачі.   Вдосконалювати навички усного позатабличного множення та ділення (РЗ  ч. 1 с. 18, №1). Актуалізувати вміння подавати числа у вигляді суми розрядних доданків ( №1). Досліджувати залежності між кількістю цифр значення частки та діленого при діленні на одноцифрове число ( №2). Вчити визначати найвищий розряд та кількість цифр у запису значення частки шляхом з’ясування можливості ділення числа сотень на дільник, щоб одержати хоч би одну сотню ( №3).  Мотивація введення письмового прийому ділення на одноцифрове число, Ознайомлювати з письмовим діленням на одноцифрове число; письмовим діленням у випадку, коли неповні ділені є розрядними доданками діленого; з планом виконання письмового ділення на одноцифрове число у випадках, коли розрядні доданки є неповними діленими ( №4). Вчити виконувати дії письмового ділення в матеріалізованій формі за схемою (РЗ  ч. 1 с. 17, №2); за планом з коментарем ( №5;  РЗ  ч. 1 с. 18, №2). Формувати уміння розв’язувати задачі на знаходження четвертого пропорційного ( спосіб знаходження однакової величини) ( №6 (1)). Досліджувати вплив на розв’язування задачі зміни умови задачі на знаходження четвертого пропорційного ( №6 (2)). Удосконалювати уміння розв’язувати складені задачі, що містять знаходження частини від відомого числа ( №7).  Удосконалювати уміння знаходити значення виразів на 4 дії ( №8).

Розвивальна задача: розвивати логічне мислення учнів шляхом  розв’язування задач на знаходження четвертого пропорційного алгебраїчним методом; розвиток логічного мислення учнів (с. 71 №3).

Очікувані результати:

Учень (учениця):

Знає план виконання письмового ділення на одноцифрове число, коли розрядні доданки є неповними діленими. Вміє розв’язувати задачі на знаходження четвертого пропорційного двома способами: способом знаходження однакової величини та способом відношень.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.