Математика 4 клас - Розробки уроків - за підручником С.О. Скворцова - 2015 рік

Розділ ІІ

Урок №17 ( с. 36 — 37)

Мета: формувати навички письмового ділення трицифрового числа на одноцифрове.

Тип уроку: засвоєння нового матеріалу.

Дидактичні задачі. Вдосконалювати навички усного позатабличного множення та ділення (РЗ ч. 1 с. 18, №1). Актуалізувати вміння подавати числа у вигляді суми розрядних доданків ( №1). Досліджувати залежності між кількістю цифр значення частки та діленого при діленні на одноцифрове число ( №2). Вчити визначати найвищий розряд та кількість цифр у запису значення частки шляхом з’ясування можливості ділення числа сотень на дільник, щоб одержати хоч би одну сотню ( №3). Мотивація введення письмового прийому ділення на одноцифрове число, Ознайомлювати з письмовим діленням на одноцифрове число; письмовим діленням у випадку, коли неповні ділені є розрядними доданками діленого; з планом виконання письмового ділення на одноцифрове число у випадках, коли розрядні доданки є неповними діленими ( №4). Вчити виконувати дії письмового ділення в матеріалізованій формі за схемою (РЗ ч. 1 с. 17, №2); за планом з коментарем ( №5; РЗ ч. 1 с. 18, №2). Формувати уміння розв’язувати задачі на знаходження четвертого пропорційного ( спосіб знаходження однакової величини) ( №6 (1)). Досліджувати вплив на розв’язування задачі зміни умови задачі на знаходження четвертого пропорційного ( №6 (2)). Удосконалювати уміння розв’язувати складені задачі, що містять знаходження частини від відомого числа ( №7). Удосконалювати уміння знаходити значення виразів на 4 дії ( №8).

Розвивальна задача: розвивати логічне мислення учнів шляхом розв’язування задач на знаходження четвертого пропорційного алгебраїчним методом; розвиток логічного мислення учнів (с. 71 №3).

Очікувані результати:

Учень (учениця):

Знає план виконання письмового ділення на одноцифрове число, коли розрядні доданки є неповними діленими. Вміє розв’язувати задачі на знаходження четвертого пропорційного двома способами: способом знаходження однакової величини та способом відношень.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити