Математика 4 клас - Розробки уроків - за підручником С.О. Скворцова - 2015 рік

Розділ ІІ

Урок №18 ( с. 38 – 39)

Мета: формувати навички письмового ділення трицифрового числа на одноцифрове.

Тип уроку: засвоєння нового матеріалу

Дидактичні задачі.  Вдосконалювати навички усного позатабличного множення та ділення (РЗ  ч. 1 с. 18, №1). Актуалізувати  навички ділення з остачею ( №2); знання плану письмового ділення на одноцифрове число у випадку, коли розрядні доданки є неповними діленими. Ознайомлювати з випадками письмового ділення на одноцифрове число, коли третє неповне ділене утворюється з остачі та одиниць діленого; з алгоритмом утворення  неповного діленого з остачі та одиниць певного розряду  діленого ( №3). Формувати вміння виконувати дії письмового ділення у матеріалізованій формі (РЗ  ч. 1 с. 18, №2); у формі мовлення вголос (№4).  Формувати навички письмового множення на одноцифрове число під час перевірки правильності виконання дії письмового ділення (РЗ  ч. 1 с. 18, №2) . Узагальнити спосіб відношень при розв’язуванні задач на знаходження четвертого пропорційного, в яких однаковою величиною є кількість або час ( ; 5).  Вдосконалювати уміння розв’язувати прості  рівняння, рівняння, в яких один із компонентів або права частина подана числовим виразом ( №6).

 Розвивальна задача: розвивати логічне мислення учнів (№7).

Очікувані результати:

Учень (учениця):

Виконує письмове ділення на одноцифрове число у випадку, коли розрядні доданки діленого є неповними діленими. Розуміє  план виконання письмового ділення на одноцифрове число,  знає спосіб утворення третього неповного діленого з остачі та одиниць діленого.застосовує алгоритм письмового множення двоцифрового та трицифрового числа на одноцифрове з розгорнутим поясненням;

Вміє розв’язувати задачі на знаходження четвертого пропорційного способом відношень.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.