Математика 4 клас - Розробки уроків - за підручником С.О. Скворцова - 2015 рік

Розділ ІІ

Урок №26 ( с. 54 — 55)

Мета: формувати уміння розв’язувати задачі на подвійне зведення до одиниці; формувати навички письмового множення на двоцифрове число.

Тип уроку: урок — дослідження.

Дидактичні задачі. Вдосконалювати навички усних обчислень (РЗ ч. 1 с. 26, №1). Актуалізувати спосіб знаходження однакової величини у розв’язуванні задач на знаходження четвертого пропорційного; зіставлення її із задачею на подвійне зведення до одиниці; ознайомлення із двома способами розв’язування задач на подвійне зведення до одиниці ( №1). Дослідити вплив зміни величин задачі 2) із № 1 на розв’язання ( №2); зміни числових даних задачі №2; узагальнити план розв’язування задач на подвійне зведення до одиниці ( №3). Формувати уміння розв’язувати задачі на подвійне зведення до одиниці (РЗ ч. 1 с. 26, №2). Формувати навички письмового множення на двоцифрове число ( №4); письмового ділення на кругле число ( №5; РЗ ч. 1 с. 27, №3).

Розвивальна задача: розвивати логічне мислення учнів під час дослідження та узагальнення плану розв’язування задачі на подвійне зведення до одиниці №1,2, 3.

Очікувані результати:

Учень (учениця):

розпізнає задачу на подвійне зведення до одиниці за її істотними ознаками (без уживання назви типу задачі), знає її розв’язування;

застосовує письмові прийоми множення і ділення на кругле число;

застосовує алгоритм письмового множення на двоцифрове число;


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити