Математика - Конспекти уроків 4 клас - до підручника Богдановича М.В. - 2016 рік

УРОК 108 Письмове множення двоцифрових чисел. Задачі на знаходження числа за двома різницями (№№ 921-927)

Тема. Письмове множення двоцифрових чисел. Задачі на знаходження числа за двома різницями (№№ 921—927).

Мета. Ознайомити учнів з алгоритмами усного і письмового множення двоцифрових чисел; формувати обчислювальні навички; закріплювати вміння розв'язувати задачі на знаходження числа за двома різницями.

Обладнання. Таблиця для усних обчислень; таблиці з коротким записом задач.

Зміст уроку

І. Контроль, корекція і закріплення знань.

1. Усні обчислення.

а) Гра «Найкращий обчислювач».

а

540

1200

960

360

840

3600

720

7500

b

3

40

60

60

70

20

60

500

а : b

               

б) Математичний диктант.

• Перший доданок 880, другий — частка чисел 2200 і 100. Знайти суму. (902)

• Перший множник 500, другий — частка чисел 200 і 5. Знайти добуток. (20 000)

• Сад має форму квадрата, периметр якого 400 м. Знайти площу саду. (10 000 м2)

• Довжина паркану 96 м. Пофарбували  паркану. Скільки метрів паркану залишилося пофарбувати?

• У трьох ящиках 180 кг яблук. Скільки кілограмів яблук у шести ящиках? (360кг) Фізкультхвилинка.

ІІ. Розвиток математичних знань.

1. Множення на двоцифрове число.

а) Усне виконання завдання № 921.

б) Пояснення ходу обчислення добутку (за № 922).

в) Письмове виконання завдання № 923 (з коментуванням).

(Результати обчислень: 5494; 4070; 3042; 2550.)

2. Робота над задачами, а) Задачі № 924 (1, 2, 3).

Зміст кожної задачі аналізують за допомогою таблиці. Учні самостійно записують розв'язання.

Задача 1.

Ціна тканини

Кількість тканини

Вартість тканини

?

2 м

48 грн

(Розв'язання: 48 : 2 - 24 (грн).)

(Відповідь: 1 м тканини коштує 24 гривні.)

Задача 2.

(Розв'язання:

1) 5 - 3 = 2 (м) — на стільки більше тканини купив перший покупець;

2) 48 : 2 = 24 (грн) — коштує 1 м тканини.)

(Відповідь: 1 м тканини коштує 24 гривні.)

Задача 3

(Розв'язання:

1) 5 - З = 2 (м) — на стільки більше тканини купив перший покупець;

2) 48 : 2 = 24 (гри) — коштує 1 м тканини;

3) 24 ∙ 3 = 72 (гри) — заплатив другий покупець.)

(Відповідь: 72 грн заплатив другий покупець.)

Учитель звергає увагу на те, що розв'язання кожної наступної задачі включає в себе розв'язання попередньої. А про що ще можна було б дізнатися у третій задачі? (Скільки грошей заплатив перший покупець?)

Під керівництвом учителя учні порівнюють короткі записи задач і їх розв'язання.

б) Задача № 925.

Учні з високим рівнем знань працюють самостійно, решта - під керівництвом учителя.

1) 2600 ∙ 5 = 5200 (г) — маса кавуна;

2) 5200 : 5 = 1040 (г) — маса   кавуна.

(Відповідь: маса  кавуна 1 кг 040 г.)

III. Підсумок уроку.

Маса  дині становить 700 г. Яка маса дині? (2 кг 100 г)

IV. Домашнє завдання.

№№ 926, 927 (с. 148).




Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити