Математика. 1 клас. І семестр
розробки уроків

ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0


Урок 14. ПОРІВНЯННЯ КІЛЬКОСТІ ПРЕДМЕТІВ («БІЛЬШЕ — МЕНШЕ», «ПОРІВНУ»). ЗНАКИ «>», «<», «=».

ПОРІВНЯННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 3. ЧИТАННЯ РІВНОСТЕЙ І НЕРІВНОСТЕЙ


Мета: ознайомити учнів зі знаками порівняння; учити порівнювати кількість предметів, читати рівності і нерівності; розвивати допитливість; виховувати старанність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ


II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Весела лічба

Три веселі киці

Грались на травиці.

Песик теж до них прибіг.

Скільки котиків усіх?

2. Пряма і зворотна лічба від 1 до 10

3. Гра «Упізнай дерево»

— Назвіть дерева, гілки яких представлені на дошці. (Сосна, береза, ялина)

— Яка гілка зайва? (Береза)


III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ.

РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (С. 21)

Завдання 1

— Що намальовано? Скільки грибів? Скільки горіхів?

— Утворимо пари: гриб — горіх. Для цього чарівною ниточкою з’єднаємо кожний грибок із горішком.

— Чи є грибочки без пари?

— Отже, грибів і горіхів порівну.

Аналогічно проводиться робота над малюнками яблук і груш.

— Чого порівну? Чого більше? Чого менше?

Завдання 2

Робота в зошиті

— Напишіть знаки за зразком.

— Ці знаки використовують для порівняння кількості предметів.

— Знак порівняння — знак-дивак. Чому дивак? Бо крутиться то ліворуч, то праворуч і все порівнює. Повертається, де більше, аж ротик розкриває від подиву. Ось так: >.

А повертається кутиком у бік, де менше, ображається, що мало, і ротик закриває. Ось так: <. Там, куди розкрив ротик цей знак, завжди більше.

Знак рівності крутитися полюбляє. Як не крути, він завжди однаковий, бо вказує на однакову кількість: 1 = 1.

Завдання 3

— Порахуйте рибок у кожній парі акваріумів.

— Прочитаємо записи. Читаємо так:

2 > 1 — «два більше одного»; 1 < 3 — «один менше трьох»; 3 = 3 — «три дорівнює трьом».

Завдання 4

— Прочитайте записи.

Фізкультхвилинка


IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота з геометричним матеріалом. Гра «Чарівні фігурки»

— Покладіть один квадрат ліворуч і три квадрати праворуч.

— Де менше? (Ліворуч)

— Яке число менше? (1)

— Вимовляємо: «Один менше трьох». Позначаємо 1 < 3 (запис на дошці).

— Покладіть три кружечки ліворуч і два кружечки праворуч.

— Де більше? Яке число більше? (3)

— Вимовляємо: «Три більше двох». Позначаємо 3 > 2 (запис на дошці).

— Покладіть три кружечки і три квадрати.

— Скільки ліворуч? Скільки праворуч? Тобто порівну.

— Вимовляємо: «Три дорівнює трьом».

2. Самостійна робота

Учитель роздає картки.

— Порахуйте предмети в кожній групі. Порівняйте числа кожної пари.



V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— Які знаки вивчили?

— Прочитайте: 3 > 2; 2 < 3; 1 = 1.





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити