Математика. 1 клас. І семестр
розробки уроків

ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0


Урок 21. СКЛАД ЧИСЛА 5. ПОРІВНЯННЯ КІЛЬКОСТІ ПРЕДМЕТІВ, ЧИСЕЛ. П'ЯТИКУТНИКИ. РОЗТАШУВАННЯ ОБ'ЄКТІВ У ПРОСТОРІ І НА ПЛОЩИНІ


Мета: закріпити вміння порівнювати числа в межах 5, вправляти дітей у використанні слів «попереднє» і «наступне» число; ознайомити зі складом числа 5, п'ятикутником; розвивати мислення; виховувати старанність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ


II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Весела лічба

• Олексій пішов до річки

І знайшов аж три плотвички.

Кошеня одну вхопило.

Скільки рибок залишилось?


• Під дубочком три грибочки.

Під пеньочком ще один.

Скільки разом всіх грибочків,

Ти швиденько полічи.

2. Усна лічба

Лічба від 1 до 10.

— Назвіть числа, наступні до числа 1; 4.

— Назвіть «сусідів» числа 5.

3. Задачі-жарти

• Двоє хлопчиків грали в шахи 4 години. Скільки годин грав у шахи кожен з них? (4)

• У місто їхала вантажівка. Назустріч їй їхало 3 автомобілі. Скільки всього автомобілів їхало у місто? (1)

• Курка на двох ногах важить 2 кг. Скільки кілограмів важить курка на одній нозі? (2)

4. Гра «Яке число загубилося?»


III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ.

РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с. 28)

Завдання 1

— Скільки червоних прапорців?

— Скільки жовтих прапорців?

— Порівняйте кількість прапорців.

— Скільки кубиків ліворуч?

— Скільки кубиків праворуч?

— Порівняйте кількість кубиків.

Завдання 2

— Порівняйте числа.

Завдання 3

— На які два числа можна розкласти число 5?

— Порахуйте кількість метеликів зліва і справа. (1 і 4; 2 і 3; 3 і 2; 4 і 1)

Завдання 4

— Які фігури ви бачите? Скільки п’ятикутників?

— Назвіть елементи п’ятикутника на кожному малюнку.

— Скільки у п’ятикутника вершин, сторін, кутів?

Завдання 5

— Яких казкових героїв ви бачите? Скільки всього звіряток? Порахуйте їх за порядком.

— Що тримає кожен з них? Хто знаходиться найближче до Іа-Іа? Хто — найдалі?

Фізкультхвилинка


IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Розв'язування прикладів

3 + 2 =                           

3 + 1 =                           

2 + 1 =

1 + 2 =                           

1 + 1 =                           

4 + 1 =

2. Самостійна робота

1 варіант 2 < 4    3 * 3    4 * 1    5 * 2

2 варіант 2 = 2    1 * 3    1 * 5    4 * 3

Самоперевірка. (Відповіді записані на дошці.)

3. Робота над загадками

• На п’яти дротах відпочиває зграя пташок. (Ноти)

• П’ять братів — всі на одне ім’я, роками рівні, зростом різні. (Пальці)


V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— Чого вчилися на уроці? Що дізналися нового? Що повторили?

— Яке завдання сподобалося найбільше?





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити