Математика. 1 клас. І семестр
розробки уроків

ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0


Урок 22. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ ПРО СКЛАД ЧИСЛА 5. ДОПОВНЕННЯ РІВНОСТЕЙ. ОБЧИСЛЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ. МОНЕТИ НОМІНАЛОМ «1 к.», «2 к.», «5 к.»


Мета: вправляти учнів у порівнянні чисел в межах 5 і засвоєнні складу чисел у межах 5; вчити порівнювати висоту предметів; розвивати мислення, увагу, пам'ять; виховувати інтерес до математики.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ


II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Весела лічба

• Киця Мурка на всі ніжки

Взула шовкові панчішки.

Та одна десь загубилась.

Скільки в киці залишилось?


• П’ять яблунь у саду росте

Одна із них уже цвіте,

Скільки яблунь не цвіли?

Як би ви, діти, відповіли?

2. Гра «Живі цифри»

Учитель роздає дітям корони з цифрами.

— Станьте цифри, по порядку! (1; 2; 3; 4; 5)

— Вийдіть, 3; 1; 4; 2.

— Вийдіть, числа, попередні до чисел 5; 3; 2.

— Вийдіть, числа, наступні до чисел 4; 2; 1.

— Вийдіть, «сусіди» числа 2; 4; 3.

— Молодці! З цим завданням ви добре впоралися!


III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ.

РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с. 29)

Завдання 1

— У цих чарівних будиночках живуть числа. Якщо додамо числа, що мешкають на кожному поверсі, отримаємо число, що мешкає на даху. Заселіть вільні квартири.

Завдання 2

— Які знаки потрібно вставити?

Завдання 3

— Обчисліть. Прочитайте приклади з однаковими відповідями. (1 + 1 + 1 + + 1 + 1;  2 + 2 + 1;  3 + 2;  4 + 1;  3 + 1 + 1;  5 - 1 - 1 - 1 - 1;  5 - 4)

Завдання 4

— Які монети України ви знаєте?

— Якими монетами можна набрати 5 к.?

Завдання 5

— Яких казкових героїв ви знаєте?

— Скільки монет у Мальвіни? А у П’єро? У кого більше монет?

— Скільки копійок у Мальвіни? А у П’єро? У кого більше копійок?

Фізкультхвилинка


IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Гра «Розсели цифри в будиночки»



2. Вправи на відповідність числа кількості об'єктів

Учитель демонструє різну кількість предметів, а учні піднімають віяло з       відповідною цифрою.

3. Робота в зошиті

Конкурс красунь. Письмо цифр 2; 3; 4; 5.

4. Доповнення рівностей

5. Логічна вправа

— Що «зайве»? Чому?

Плаття, шорти, куртка, чоботи, плащ.


V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— Чого вчилися на уроці?

— Що дізналися нового?

— Що повторили?





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити