Математика. 1 клас. І семестр
розробки уроків

ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0


Урок 23. ЧИСЛО І ЦИФРА 6. УТВОРЕННЯ ЧИСЛА ПРИЛІЧУВАННЯМ 1. ПОНЯТТЯ «ШОСТИЙ». «СУСІДИ» ЧИСЛА. СКЛАД ЧИСЛА 6. НАПИСАННЯ ЦИФРИ 6


Мета: ознайомити учнів з утворенням числа б прилічуванням та цифрою 6, з поняттям «шостий»; вчити називати «сусідів» числа, склад числа б, писати цифру б; розвивати мислення; виховувати уважність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ


II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Пряма й обернена лічба. Робота з числовим віялом

— Назвіть числа від 1 до 10; від 2 до 6; від 10 до 5.

— Яке число стоїть за числом 5; 3; 4?

— Яке число стоїть між 4 і 6; 3 і 5; 0 і 2?

2. Гра «Упіймай рибку»



3. Гра «Віднови числовий ряд»


III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ

1. Вступне слово вчителя

5 ялинок і дубок

Заглядають у ярок.

Полічи-но, скільки всіх!

5 ялинок і дубок...

— Шість! — всміхається синок.

— Яке число будемо вивчати? (6)

2. Робота за предметними малюнками

На дошці — 6 ведмежат, 6 лисенят, 6 їжачків.

— Порахуйте, скільки всього ведмежат, лисенят, їжачків.

— Що спільного для всіх цих предметів? (Кількість, їх 6.)

3. Робота за підручником (с. 30)

Завдання 1

1) Бесіда за малюнком.

— Хто із звіряток був перший? другий?

— Рахуйте далі. Яка свиня? Скільки всього звірят?

— Якою цифрою позначають число 6?

2) Ознайомлення з друкованою цифрою 6.

Цифра шість — немов замок,

Знизу круг — вгорі гачок.

Завдання 2

— Скільки вітрильників у кожному крузі?

— На які два числа можна розкласти число 6?

Завдання 3

— Які монети ви бачите?

— Які монети слід узяти, щоб отримати 6 к.?

Завдання 4

— Розгляньте числовий потяг.

— Назвіть «сусідів» числа 3. Яке число наступне за числом 5? Яке число передує числу 2? Числу 6?

Фізкультхвилинка


IV.  ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1.   Робота з набірним полотном

—   Скільки кошенят ліворуч? Скільки праворуч? Як отримали число 6?

2.   Ознайомлення з рукописною цифрою 6

1)   Пояснення вчителя.

—   Цифра 6 складається з великого лівого і малого правого півовалів. Починають писати цифру трохи нижче за верхній правий кут клітини. У правому верхньому кутку клітини роблять заокруглення, пишуть великий лівий півовал, торкаються середини нижньої сторони клітини, ведуть лінію вгору, заокруглюючи її ліворуч, трохи вище за середину клітини.

2)   Написання цифри в повітрі під рахунок «раз-i, два-і».

3)   Написання цифри в зошиті.

3.   Порівняння чисел у межах 6 *(за предметними малюнками)

— Порівняйте числа кожної пари, використовуючи слова «більше», «менше», «дорівнює».

— Запишіть у зошиті нерівності (6 > 3; 1 < 6; 6 = 6).

4.   Гра «Знайди цифру б»



5. Робота над загадкою

• Чорний, та не крук.

Рогатий, та не бик.

Шість ніг без копит.

Летить, дзижчить,

Впаде — землю риє. (Жук)


V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— З яким числом ознайомилися?

— Назвіть 6 імен дівчаток; 6 імен хлопчиків.





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити