Математика. 1 клас. І семестр
розробки уроків

ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0


Урок 28. ПОЗНАЧЕННЯ ТОЧОК, ВІДРІЗКІВ ЛІТЕРАМИ ЛАТИНСЬКОГО АЛФАВІТУ. ПОРІВНЯННЯ ДОВЖИН ВІДРІЗКІВ


Мета: ознайомити учнів з позначенням точок, відрізків літерами латинського алфавіту; вчити порівнювати довжину відрізків на око; розвивати спостережливість; виховувати старанність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ


II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Весела лічба

• П’ять веселих ведмежат

За малиною в ліс поспішають.

Злякався раптом один —

Утік і сліду нема.

Скільки сміливих ведмежат

За малиною в ліс поспішають? (4)


• їжачок по лісу йшов,

На обід гриби знайшов:

Два під березою,

Один під осикою.

Скільки їх буде

У плетеному кошику? (3)

2. Усна лічба

— Розгляньте будиночок.



— З яких геометричних фігур він складений? (Трикутник, круг, чотирикутник)

— Скільки чотирикутників? (3) Скільки кружечків? (1)

— Яких фігур більше — чотирикутників чи кружечків? (Чотирикутників)

— На скільки більше? (На 2)

— Складіть нерівність. (2 > 1)


III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ.

РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с. 35)

Завдання 1

— Які геометричні фігури ви бачите?

— Математики їх позначають буквами латинського алфавіту. Точку позначають великою літерою латинського алфавіту.

Називають: «Точка А».

— Скільки прямих провели через одну точку? (3)

— Поміркуйте, скільки найбільше прямих можна провести через одну точку? (Багато, безліч)

— Кажуть: «Прямі перетинаються в одній точці». Скільки прямих можна провести через дві точки?

— Через дві точки можна провести лише одну пряму.

Завдання 2

— Скільки точок ви бачите? Назвіть їх буквами.

— Якщо дві точки з’єднати частиною прямої, то отримаємо відрізок. Ці точки називають кінцями відрізка. Кінці відрізка позначають великими літерами латинського алфавіту.

Називають: «Відрізок АВ».

Завдання 3

— Скільки відрізків на малюнку?

— Який відрізок найдовший? найкоротший?

— Скільки відрізків однакової довжини?

Завдання 4

— Які числа на яблуках?

— Які приклади на гусені?

— До якого яблука повзе кожна гусінь?

Фізкультхвилинка


IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Самостійна робота. Розв'язування прикладів на додавання

1 + 2 =     

2 + 4 =     

4 + 3 =

3 + 1 =                       

3 + 3 =                       

4 + 1 =

2. Лічба предметів. «Чарівні фігурки»

Учитель демонструє картку з цифрою, а діти викладають відповідну кількість фігурок.


V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— Як позначають точки?

— Скільки прямих можна провести через одну точку?

— Скільки прямих можна провести через дві точки?





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити