Математика. 1 клас. І семестр
розробки уроків

ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0

 

Урок 30. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ ПРО СКЛАД ЧИСЛА 8. ДОПОВНЕННЯ РІВНОСТЕЙ. ПОНЯТТЯ «ПОРІВНУ». ОБЧИСЛЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ

 

Мета: ознайомити учнів з поняттям «порівну»; розглянути всі варіанти складу числа 8; вчити складати, розв'язувати й записувати рівності на додавання в межах 8; учити знаходити невідоме число способом підбору; розвивати мислення; виховувати старанність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

 

II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Весела лічба

• Ось до класу на урок

Залетіло 6 сорок,

Дві пізніше прибуло.

Скільки всіх пташок було?

 

• У Наталочки в руці

Три кольорові олівці.

А в її подружки Віри,

Ось погляньте — вже чотири.

Полічіть-но всі оці Кольорові олівці.

 

• У папуги Гоші

Було трохи грошей.

Він на них собі купив

Чобітки, пальто і бриль,

Й парасольку на додачу.

Скільки всіх нових речей Він повіз собі на дачу?

2. Математичний диктант

— Запишіть числа від 1 до 8.

— Запишіть «сусідів» числа 7.

— Запишіть число, попереднє до числа 5.

— Запишіть число, наступне до числа 2.

— Запишіть число, яке стоїть між числом 1 і 3.

 

III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ.

РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с. 37)

Завдання 1

— Які числа живуть у цих чарівних будиночках?

— Як ви здогадалися?

— Перевірте, чи правильно заселили квартири у першому будиночку. Заселіть вільні квартири у другому будиночку.

— Розгляньте третій будиночок. На якому поверсі немає вільних квартир?

— Додайте числа, що мешкають на цьому поверсі.

— Яке ж число живе у цьому будиночку? Заселіть вільні квартири.

Завдання 2

— Які числа потрібно вставити? Скористайтеся номерами квартир на потрібному поверсі.

— У якому будинку живуть мешканці першого прикладу? (1) На якому поверсі? (7) Яке число потрібно вставити? (1).

Аналогічна робота проводиться над кожним прикладом.

Завдання 3

— Які монети ви бачите?

— Які монети слід узяти, щоб отримати 8 к.?

Завдання 4

— Скільки морквинок вирвав кролик?

— Скільки морквинок він має принести додому?

— Скільки морквинок йому бракує?

Завдання 5

— Скільки горішків у двох білочок?

— Як повинна поділити їх Мудра Сова? (Показати практично.)

Завдання 6

—   Обчисліть. Прочитайте вирази з однаковими відповідями. (5 + 1 + 1 + 1;  2 + 2 + 2 + 1 + 1;  3 + 1 + 1 + 2 + 1)

— Решту прикладів прочитайте так, щоб відповіді звучали у порядку зростання.

Фізкультхвилинка

 

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Гра «Чарівні фігурки». Робота з індивідуальним матеріалом

— Покладіть 8 квадратиків. Відсуньте 1 квадратик у сторону.

— Скільки квадратиків ліворуч? А скільки праворуч? Як можна одержати число 8?

Діти, відкладаючи по 1 квадратику вбік, називають усі випадки складу числа 8.

Учитель записує приклади на дошці, а діти — в зошиті.

8 = 7 + 1                                       

8 = 5 + 3

8 = 6 + 2                                       

8 = 4 + 4

2. Гра «Яке число загубилося»?

Акцентувати увагу дітей на те, що в першому й останньому прикладі необхідно додати число 1, адже має вийти наступне число. А в другому прикладі — невідоме 2, тому що 2 і 2 — це склад числа 4.

3. Гра «Скарбничка»

Скарбничку швидше відімкни,

Дзвінкі монети полічи.

Учитель показує монети 1 к., 2 к., 5 к.

— Які монети використаєте, щоб отримати 2 к., 5 к., 4 к.?

4. Складання рівностей на додавання за предметними малюнками.

Запис їх у зошиті

3 + 3 + 2 = 8                           

7 + 1 = 8

 

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— Чого вчилися на уроці?

— Що нового дізналися?

— Що повторили?






Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.