Математика. 1 клас. І семестр
розробки уроків

ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0

 

Урок 32. СКЛАД ЧИСЛА 9. ПОРІВНЯННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 9. ДОПОВНЕННЯ РІВНОСТЕЙ

 

Мета: розглянути всі варіанти складу числа 9; учити учнів порівнювати числа у межах 9; розвивати мислення; виховувати інтерес до математики.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

 

II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Весела лічба

• Сім зайчиків сидять

І траву вони їдять.

От іще два прискакали.

Скільки зайців порахували?

 

• Під дубочком п’ять грибочків,

Під сосною їх чотири.

Скільки разом, полічили?

 

• Ось до класу на урок

Прилетіло 6 сорок.

Три пізніше прибуло.

Скільки всіх сорок було?

2. Робота з числовим віялом

— Покажіть число попереднє до числа 6.

— Покажіть число, яке наступне до числа 3.

— Покажіть «сусідів» числа 8.

— Покажіть наступне число до числа 7.

— Покажіть число, попереднє до числа 5.

3. Гра «Знак загубився»

5 * 2 = 7                     

8 * 4 = 4                     

6 * 1 = 5                     

2 * 2 = 4

 

III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ.

РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с. 39)

Завдання 1

— Які числа живуть у цих чарівних будиночках?

— Як ви здогадалися?

— Перевірте, чи правильно заселили квартири у першому будиночку. Заселіть вільні квартири у другому будиночку.

— Розгляньте третій будиночок. На якому поверсі немає вільних квартир?

— Додайте числа, що мешкають на цьому поверсі.

— Яке ж число живе у цьому будиночку? Заселіть вільні квартири.

Завдання 2

— Скільки грибочків у кожному кружечку?

— На які два числа можна розкласти число 9?

Завдання 3

— Порівняйте числа. Складіть нерівності. Запишіть їх у зошит.

Завдання 4

— Доповніть рівності. Які числа потрібно вставити?

Завдання 5

— Куди повзе равлик?

— Скількома шляхами він може дістатися до сонечка?

— Яким шляхом равлик швидше дістанеться до сонечка?

Фізкультхвилинка

 

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Гра «Яке число загубилося?»

2. Гра «Чарівні фігурки». Робота з індивідуальним матеріалом

— Покладіть 9 квадратиків. Відсуньте 1 квадратик убік.

— Скільки квадратиків ліворуч? А скільки праворуч? Як можна одержати число 9?

Діти, відкладаючи по 1 квадратику вбік, називають усі випадки складу числа 9.

Учитель записує приклади на дошці, а діти — в зошиті.

 

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— Як одержати число 9? Назвіть всі відомі вам випадки.






Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.