Математика. 1 клас. І семестр
розробки уроків

ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0

 

Урок 40. ДІЯ ДОДАВАННЯ. НАЗВИ КОМПОНЕНТІВ І РЕЗУЛЬТАТУ ДІЇ ДОДАВАННЯ. ЗНАХОДЖЕННЯ СУМИ ЧИСЕЛ. ДОПОВНЕННЯ РІВНОСТЕЙ

 

Мета: ознайомити учнів з термінами «доданок» і «сума»; вчити користуватися числовим відрізком під час розв'язування прикладів на додавання; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

 

II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Веселі задачі

• 5 горішків на пеньку

Спочивало в холодку.

А вечірньої пори

Білка ще принесла 3.

Так до ранку й пролежали.

Скільки всіх горішків стало?

 

• Дві сороки прилетіли,

Скрекотіли, скрекотіли...

Глянь! Он три іще летять,

Скрекотух вже стало...

 

• На лугу пасуться гуси,

Їх пасе мала Маруся.

7 гусей ще біля броду,

3 вже увійшли у воду.

Ми попросимо дітей

Полічіть усіх гусей!

2. Гра «Яке число загубилося?»

3. Математичний диктант

— Запишіть числа 6; 8; 2; 9; 10; 1.

— Запишіть число, яке іде за числом 6.

— Запишіть число, яке передує числу 5.

— Запишіть «сусідів» числа 7.

— Назвіть число, яке стоїть між числами 5 і 7.

4. Гра «День — ніч»

Діти заплющують очі та намагаються обчислити запропонований учителем приклад: 6 – 1 – 1 - 1 + 2.

 

III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ

1. Робота за підручником (с. 47)

Завдання 1

— Скільки великих зірочок на малюнку?

— Скільки маленьких зірочок на малюнку?

— Скільки всього зірочок на малюнку?

— Щоб дати відповідь на питання, слід додати 3 і 2, виконати дію додавання. Числа, що додають, називають доданками, а число, яке отримали, виконуючи дію додавання, називають сумою. Читають так: «Сума чисел 3 і 2 дорівнює 5», або «Перший доданок 3; другий доданок 2; сума 5».

Завдання 2

— Прочитайте вирази. Знайдіть суму. Підкресліть другий доданок.

Завдання 3

— Яку суму отримав перший ведмедик? Яку суму отримав другий ведмедик? Хто з них помилився? Назви правильну суму.

Завдання 4

— Які числа потрібно вставити?

— Який доданок знаходили?

Завдання 5

— Які числа додавала Даринка?

— Який перший доданок? другий доданок? Яку суму вона отримала?

2. Первинне закріплення

Учитель на дошці записує приклади:

6 + 3 = 9                 

1 + 7 = 8                 

6 + 4 = 10               

2 + 5 = 7

Учні по одному виходять до дошки й показують перший доданок, другий доданок, суму.

Фізкультхвилинка

 

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Гра «Так, ні?»

• Доданок, доданок, сума — це назви чисел при додаванні. (Так)

• 7 - 4 = 4 .(Ні)

• 5 + 5 = 10. (Так)

• Відрізок має початок і кінець. (Так)

• Фігура, яка має три кути, три сторони і три вершини — це чотирикутник. (Ні)

• Довжину відрізка вимірюють лінійкою. (Так)

2. Цікаві задачі (див. Додаток до уроку)

 

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— Яку дію треба виконати, щоб дізнатися скільки всього?

— Як називають числа, які додають?

— Як називають результат додавання?

 

ДОДАТОК ДО УРОКУ 40

 

Веселі задачі

• У білки 10 білченят,

А горішків в неї 5.

Хто ж із вас, малята, знає,

Скільки ще не вистачає?

 

• Вовченята-сіроманці

Чистять зуби рано-вранці.

Тато, мама, двоє діток.

Скільки їм потрібно щіток?

 

• Зайченят у зайця 7.

Треба їсти дати всім.

10 яблук заєць мав,

По одному дітям дав.

Скільки залишилось в нього?

Хто прийде на допомогу?

 

• Три грибочки на горбочку.

Стільки ж видно з-під листочка.

Відповісти хто б зумів,

Скільки разом всіх грибів?






Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.