Математика. 1 клас. І семестр
розробки уроків

ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0

 

Урок 41. СКЛАДАННЯ Й ОБЧИСЛЕННЯ ПРИКЛАДІВ НА ДОДАВАННЯ ЗА МАЛЮНКАМИ

 

Мета: повторити склад чисел; учити учнів складати й обчислювати приклади на додавання за малюнками; виховувати інтерес до предмета.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

 

II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Весела лічба

• Шість метеликів літають

і на квіточки сідають.

Прилетів іще один,

сів на квіточку і він.

Полічімо швидше всіх —

цих метеликів прудких. (7)

 

• По дорозі їжак біг,

ніс п’ять яблук на пиріг.

Одне яблуко упало, покотилось.

Скільки яблук залишилось? (4)

 

• Киця й котик залюбки

Випікали пиріжки,

Киця з тіста три зліпила.

Котик з снігу тільки два.

Скільки всіх, малеча мила,

Пиріжків вони з’їдять? (3)

2. Усна лічба

— Полічіть від 1 до 10; від 10 до 1; від 3 до 9; від 10 до 2; від 4 до 8.

3. Повторення складу чисел 8 і 9

4. Робота за числовим променем

На дошці записані два приклади на додавання.

6 + 4 =                             

2 + 5 =

Діти знаходять відповіді на своїх числових променях і називають їх.

— Назвіть перший доданок, другий доданок. Чому дорівнює сума?

5. Самостійна робота

Для самостійної роботи дітям пропонують диференційовані завдання.

1) Розв'язування прикладів.

2) Розв'язування нерівностей.

5 + 2 * 7     

4 + 1 * 5     

3 – 2 * 2     

2 – 2 * 0

Фізкультхвилинка

 

III. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1. Робота за підручником (с. 48)

Завдання 1

— Розгляньте малюнки. Скільки олівців в пеналі? Скільки олівців біля пеналу?

— Складіть приклад на додавання. Назвіть доданки. Знайдіть суму.

— Скільки груш на першій тарілці? Скільки груш на другій тарілці?

— Складіть приклад на додавання. Назвіть доданки. Знайдіть суму.

Завдання 2

— Розгляньте малюнки. Прочитайте приклади.

— Який приклад до якого малюнка підходить? Назвіть доданки. Знайдіть суму.

Завдання 3

— Розгляньте ланцюжок, який побудував Плюс Плюсович. Складіть і розв’яжіть приклади.

2. Складання, читання й записування рівностей на додавання за предметними малюнками на дошці

3. Весела лічба

За те, що я пас на галяві зозульок,

Отримав я кілька повітряних кульок.

Найкращу я другу відніс,

А дві загубив, як тікав я від кіз.

Три кульки віддав в подарунок вужу,

Чотири сховав, а де — не скажу.

То скільки отримав я кульок

За те, що попас на галяві зозульок?

 

IV. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— Ми писали?

— Ми рахували?

— Ми веселі задачі розв’язували?






Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.