Математика. 1 клас. І семестр
розробки уроків

ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0


Урок 43. СКЛАДАННЯ І РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ПРИКЛАДІВ НА ВІДНІМАННЯ ЗА МАЛЮНКАМИ. ДОПОВНЕННЯ РІВНОСТЕЙ.

ВИМІРЮВАННЯ І ПОРІВНЯННЯ ДОВЖИН ВІДРІЗКІВ. РІВНІ ВІДРІЗКИ


Мета: навчати учнів складати і розв'язувати приклади на віднімання за малюнками, доповнювати рівності, вимірювати і порівнювати довжини відрізків; вести поняття «рівні відрізки»; удосконалювати вміння писати цифри; розвивати увагу, мислення; виховувати спостережливість.

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ


II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Усна лічба. Гра з м'ячем

— Назвіть число, яке йде за числом 2.

— Яке число знаходиться між числами 7 і 9.

— Назвіть «сусідів» числа 7.

— Назвіть число, яке більше 3, але менше 5.

— Після якого числа йде число 6?

— Назвіть число, попереднє до числа 4.

2. Гра «Засели будиночки»



3. Гра «Встав необхідні знаки»

— Який знак використали для розв’язання рівностей? Запишіть рівності в зошит.

Фізкультхвилинка


III. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1. Робота за підручником (с. 50)

Завдання 1

— Скільки було бананів на тарілці? Скільки бананів з’їла мавпочка? Скільки залишилося бананів на тарілці?

— Складіть за малюнком приклад на віднімання.

— Скільки було листочків на дереві? Скільки листочків зірвав вітер? Скільки залишилося листочків на дереві?

— Складіть за малюнком приклад на віднімання.

Завдання 2

— Які числа потрібно вставити?

— Як їх називають?

Завдання 3

— Обчисліть значення виразів. Прочитайте вирази з однаковими відповідями. (б + 4; 7 + 3; 9 - 3; 8 – 2; 4 - 3; 5 - 4; 8 - 7) Решту прикладів прочитайте так, щоб відповіді звучали у порядку зростання.

Завдання 4

— Скільки відрізків?

— Виміряйте довжини відрізків.

— Чи є відрізки однакової довжини?

— Відрізки однакової довжини називають рівними.

Завдання 5

— Складіть і розв’яжіть приклади від Плюса Плюсовича і Мінуса Мінусовича.

2. Каліграфічна хвилинка. Написання цифр 2; 4; 5

3. Розв'язування прикладів на додавання і віднімання, використовуючи числовий промінь

Зошит свій я відкриваю,

Навкісець його кладу.

Ручку я ось так тримаю,

Сяду рівно, не зігнусь,

До роботи я берусь.

5 + 1 =

4 - 1 =

6 + 2 =

7 – 1 =

8 – 3 =

9 – 4 =

4. Веселі задачі

• На полиці вісім книг.

Толя зняв одну із них.

Хто тепер сказати б зміг.

Скільки на полиці книг?


• П’ять метеликів літають

І на квіточки сідають.

Прилетів іще один,

Сів на квіточку і він.

Полічімо швидше всіх,

Цих метеликів прудких.


• Пташка мала пташенят,

П’ять сіреньких малят.

Раптом трапилась біда:

Випало одне з гнізда.

Скільки пташенят тоді

Залишилось у гнізді?


IV. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— Яку дію повторили?

— Яким знаком вона позначається?

— Наведіть власний приклад на віднімання.

— Які відрізки називають рівними?





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити