Математика. 1 клас. І семестр
розробки уроків

ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0


Урок 44. ЗВ'ЯЗОК ДІЙ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ. СКЛАДАННЯ ПРИКЛАДІВ НА ВІДНІМАННЯ ІЗ ПРИКЛАДІВ НА ДОДАВАННЯ.

ПРАВИЛО ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО ДОДАНКА. РОЗПІЗНАВАННЯ ГЕОМЕТРИЧНИХ ФІГУР


Мета: розкрити взаємозв'язок між додаванням і відніманням; ознайомити учнів з правилом знаходження невідомого доданка; вчити складати приклади на віднімання із прикладів на додавання, розпізнавати геометричні фігури; розвивати увагу, мислення; виховувати уважність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Веселі задачі

• Каже мати-квочка:

«В мене два синочки

І чотири дочки.»

Скільки ж діток в квочки? (2 + 4)


• Три веселі киці

Грались на травиці.

Рижик теж до них прибіг.

Скільки кошенят усіх? (3 + 1)


• На полиці вісім книг.

Толя зняв одну із них.

Хто тепер сказати б міг,

Скільки на полиці книг? (8 — 1)

2. Усні вправи

— Яке наступне число до чисел 6; 7; 8?

— Попереднє до чисел 9; 10?

— Назвіть «сусідів» 4; 5.

— Де «заховалася» помилка?

— Назвіть числа від 1 до 10.

— Назвіть числа від меншого до більшого (числа записані на дошці в будь-якому порядку).

9; 10; 7; 5; 8; 4; 3; 6.


III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ

1. Робота за підручником (с. 51)

Завдання 1

— Розгляньте приклади. Що однакового у цих прикладах? Що цікавого ви помітили?

— Що отримаємо, якщо від суми віднімемо перший доданок? Що отримаємо, якщо від суми віднімемо другий доданок?

Завдання 2

— Розгляньте кісточки доміно. Прочитайте приклад на додавання. Як склали приклади на віднімання?

— За зразком до кожного прикладу на додавання запишіть по 2 приклади на віднімання.

Завдання 3

— Розгляньте таблицю. Що записано у першому рядку? у другому? у третьому?

— Знайдіть невідомі числа. Як їх отримати з відомих чисел? Запишіть відповідні рівності.

— Щоб знайти невідомий доданок, треба від суми відняти відомий доданок.

Завдання 4

— Розгляньте малюнок. Скільки трикутників на малюнку? (6)

2. Складання й записування прикладів

— У Катрусі було 3 ляльки. На день народження їй подарували ще 2. Скільки ляльок стало в Катрусі? Складіть приклад на додавання.

3 + 2 = 5

— До цього прикладу запишіть два приклади на віднімання.

— Марина зірвала 4 яблука, а Поліна 1. Скільки яблук зірвали дівчата?

— Складіть приклад на додавання. До цього прикладу запишіть два приклади на віднімання.

Фізкультхвилинка


IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота з дидактичним матеріалом

— Заповніть пропуски. Розв’яжіть відповідні приклади.

2. Логічна задача

Зайчик побудував будиночок з двох кімнат. А потім з однієї кімнати зробив дві. Скільки кімнат стало у зайчика в будиночку?


V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

Віршована задача

Три ромашки — жовтобокі,

Дві волошки синьоокі

Подарували мамі діти.

Скільки ж у букеті квітів?

— Як дізналися? Який приклад склали?

— До прикладу на додавання складіть два приклади на віднімання.

— Як знайти невідомий доданок?





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити