Математика. 1 клас. І семестр
розробки уроків

ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0


Урок 7. ТОЧКА, ЛІНІЯ. ПРЯМІ ЛІНІЇ (ВЕРТИКАЛЬНІ, ГОРИЗОНТАЛЬНІ, ПОХИЛІ). КРИВА ЛІНІЯ. ЛАМАНА ЛІНІЯ. ЗАМКНЕНА І НЕЗАМКНЕНА ЛІНІЇ. УТВОРЕННЯ МНОЖИН


Мета: ознайомити учнів зі складом числа 3, трикутником, його елементами; дати поняття про пряму, криву та ламану лінії; вчити креслити лінії; розвивати мислення; виховувати старанність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ


II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Весела лічба

Киця Мурка на всі ніжки

Взула шовкові панчішки.

Та одна десь загубилась.

Скільки в киці залишилось?

2. Гра «Не позіхай, продовжуй»

— Назвіть числа від 1 до 10; від 10 до 1.

3. Логічні задачі

• З-за пенька показалося 6 заячих вух. Один зайчик утік. Скільки вух тепер видно з-за пенька? Скільки там зайців?

• У норі блищало 6 очей. Скільки вовків сиділо у норі?


III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ.

РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (С. 13)

Завдання 1

— На малюнку ви бачите точку. Це точка-мандрівниця. Багато точок утворюють пряму. Ця лінія без початку і кінця. Прямі лінії бувають вертикальні, горизонтальні, похилі.

Завдання 2

— Це крива і ламана лінії.

Завдання 3

— Бувають лінії замкнені і незамкнені.

— Назвіть кожну лінію.

Завдання 4

— Що намальовано?

— Утворіть множини за кольором; за розміром. Скільки елементів у кожній множині?

Завдання 5

Робота в зошиті

— Намалюйте лінії за зразком.

Фізкультхвилинка


IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Розпізнавання ліній на практиці

Учитель кидає мотузку на стіл.

— Яка лінія вийшла? (Крива лінія)

— А зараз дівчинка візьме за один кінець мотузки, а хлопчик — за інший кінець мотузки. Натягніть її.

— Яка лінія вийшла? {Пряма)

2. Гра «Відгадай, яка лінія?»

• Кольорове коромисло

   Через річку повисло. (Веселка. Крива лінія)

• Хто всю ніч по даху б’є та постукує,

   Бурмотить і співає, заколисує? (Дощ, прямі лінії)

• Висить сито

   Не людьми звито. (Павутиння. Криві лінії)

3. Практична робота в зошиті

— Синім олівцем накресліть пряму лінію, а зеленим — криву.


V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— З якими лініями ви ознайомилися?

— Наведіть приклади таких ліній.





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити